A videojátékok vitathatatlanul a legnépszerűbb tevékenység a gyerekek (és néhány felnőtt) számára manapság, és többnyire rengeteg előnnyel és szórakoztató órákkal járnak.
De tudtad, hogy bizonyos címek annyira obszcének, erkölcstelenek és tele vannak erőszakkal, hogy egyes országok egyenesen mindenki számára betiltották?
Olvass tovább, miközben felsoroljuk a legnépszerűbb betiltott játékokat!
A legnépszerűbb tiltott videojátékok listája
Az alábbiakban mindent láthat a betiltott horrorjátékoktól a könnyed játékokig, amelyek pusztítást okozhatnak, és veszélybe sodorhatják az embereket. Lássuk, miért van ez így!
1. Embervadászat 2
A brutálisnak, szadisztikusnak és könyörtelen zsigeri gyilkosságokkal teletűzdelt Manhunt 2 talán a leginkább betiltott játék világszerte. Egyes országok, például Németország, Új-Zéland és Dél-Korea szintén betiltják az előzményt (Manhunt) a vér, a vérzés és az intenzív erőszak miatt.
Míg sok játék erős nyelvezetet, szexuális tartalmat, kábítószer-használatot és erőszakot tartalmaz, a Manhunt játékmenete arra is ösztönzi a játékosokat, hogy tegyék ezt a további fejlődés érdekében.
2. Grand Theft Auto
A listánk következő sora a GTA – akció-kalandjátékok sorozata, amelyekről mindenki hallott, és a legtöbben már végig is játszottuk. Az indokolatlan erőszak, valamint az erős nyelvezet és szexuális tartalmak szabad használata azonban a GTA-t alkalmatlannak ítélte a fiatal játékosok számára.
Emiatt egyes országok – köztük Dél-Korea, Japán, Malajzia és Thaiföld – egyenesen betiltották a GTA-bejegyzések egy részét vagy mindegyikét a kegyetlenség ábrázolása miatt, amely 2008 augusztusa óta minden GTA-címet örökre betilt.
3. Animal Crossing
Nem gondolnád, hogy egy olyan ártatlan játékot, mint az Animal Crossing, bárki is betilt, de itt vagyunk! 2020 eleje óta az Animal Crossing: New Horizonst betiltották Kínában, és kivonták Taobaoból, mert az aktivisták a játékon belüli mintaeszközökkel kormányellenes üzeneteket hoztak létre, hogy reagáljanak a hongkongi tiltakozásokra.
4. Bully
A Bully egy másik Rockstar-játék, amelyet egyes kritikusok bírálatok érte, mert erős nyelvhasználatot és fizikai erőszakot hirdettek iskolai környezetben.
Annak ellenére, hogy nem tartalmazta a Manhunt és a GTA gore-ját, a Bully-t 2008-ban is betiltották, mivel túl erőszakos volt az iskolásokkal szemben, miután egy helyi ifjúságsegítő központ aggodalmának adott hangot amiatt, hogy a játék a tanárok és a diákok elleni erőszakot hirdeti.
5. Pokémon GO
A Pokémon GO kivívta a maga részét a vitákból, miután globális játékjelenséggé vált, főként azért, mert az embereknek mozgatniuk kellett a való világban, hogy megtalálják és elkapják a legritkább Pokémonokat.
Amikor a játékra összpontosítanak, a játékosok könnyen elveszíthetik a környezetüket, ami bizonyos esetekben akár veszélyes is lehet, különösen a forgalomban való áthaladáskor. A közbiztonság leple alatt azonban egyes országok, például Irán, Kína és Thaiföld biztonsági okokból betiltották vagy korlátozták a játékot.
A Pokémon GO kitiltásának további okai közé tartozik annak megakadályozása, hogy a játékosok vallási oldalakra tévedjenek, valamint a fiatal játékosok elrejtése a szexuális bűnözők elől.
6. Wolfenstein
A Wolfenstein az a játéktípus, amely különösen problémásnak bizonyul Németországban, mivel a náci ikonográfiát ábrázolja, amely a német büntető törvénykönyv 86a paragrafusa szerint tiltott. Ráadásul a játék sérti ugyanezen kódex 131. szakaszát: erőszakot ábrázol.
Emiatt az ilyen és más alkotmányellenes szimbólumokat használó játékokat szerkesztik és cenzúrázzák, mielőtt a német nyilvánosság elé tárják. Sajnos a Wolfenstein egy figyelmen kívül hagyott horogkereszttel jelent meg, ami a kezdeti betiltáshoz vezetett.
Az utóbbi években azonban a német cenzúratörvények lehetővé tették e szimbólumok egy részének használatát, és a játékok eredeti formájukban jelentek meg.
7. A Sims
Egy másik meglepő bejegyzés a listánkon, hogy a The Sims videojátékokat biztosan nem érdemes kitiltani egyetlen országból sem. Végül is csak egy valós szimulációt nyújtanak, amelyben házat épít, családot nevel, és kapcsolatokat alakít ki más NPC-kkel.
Ez az oka annak, hogy a közvéleményt megzavarta, amikor Üzbegisztán felvette a The Sims-t a 34 játékot tartalmazó listájára, amelyekről úgy ítélték meg, hogy torzítják az ország értékeit és veszélyeztetik annak stabilitását. Végül is a The Sims minden olyan listán kiemelkedik, amelyen Silent Hill, Doom és Mortal Kombat szerepel.
8. Fallout 3
A Fallout 3 nem volt erőszakosabb vagy véresebb, mint a hasonló játékok a piacon. A Fallout 3 továbbra is hiányzott India kiskereskedelmi polcairól, mivel kétfejű teheneivel, amelyek a tiszteletreméltó hindu tudósok nevét viselik, sérti az ország vallási meggyőződését és kulturális érzékenységét.
Ezzel szemben a Fallout 3 japán verzióját meg kellett szerkeszteni a „The Power of the Atom” elnevezésű egyetlen játékküldetés miatt, amely városi területeken egy atomrobbanásra utal, hasonlóan ahhoz, ami Hirosimában és Nagaszakiban történt a világ végén. háború II.
9. Posta 2
A Postal játéksorozat nem szerepelne ezen a listán, ha a játékosok visszatartanák magukat attól, hogy a játék során elszabaduljanak a súlyos testi sértéstől. Az RWS (a fejlesztők) azonban lehetővé tette a játékosok számára, hogy mindenféle undorító tevékenységben gyönyörködjenek, a nyilvános vizeléstől, a homofób és faji megkülönböztetéstől az állatkínzásig és -gyilkosságig.
De mivel a játék a legrosszabb természetünket képes kiemelni, a játékot több országban betiltották, köztük Új-Zélandon, Ausztráliában, Németországban, Malajziában és Svédországban.
10. Mortal Kombat
A listánk némelyikével ellentétben a Mortal Kombat számos országban betiltása nem meglepő, mivel a sorozat közismert túlzott és szadista kegyetlenségéről, amelyet az ellenfelek kivégzésekor mutatnak be showman és büszkeséggel.
Végül az MK megnyilvánuló erőszakossága túl soknak és túl realisztikusnak bizonyult olyan országok számára, mint Ausztrália, Németország, Indonézia, Japán, Malajzia, Dél-Korea, Ukrajna és Üzbegisztán.
11. A háború istene
A God of War vitathatatlanul a valaha megjelent legnépszerűbb és leggyorsabban eladott PlayStation-exkluzív játékok. A sorozat minden további bejegyzésével a Sony kitágította annak a borítékát, ami lehetséges a grafika, a történet, a hangzás és a dizájn terén.
Minden megérdemelt dicséret ellenére a God of War továbbra sem érhető el a játékosok számára az Egyesült Arab Emírségekben, ahol a sorozat vallási és szexuális tartalma miatt betiltották.
Szerencsére a 2018-as God of War folytatást végül jóváhagyta az ország Nemzeti Médiatanácsa, ami remélhetőleg azt jelenti, hogy a többi cím is követni fogja a példáját.
12. Crash Bandicoot
A Crash Bandicoot franchise egyes játékai – egy szórakoztató és ártalmatlan PS exkluzív platformer – szintén cenzúra alá kerültek az agresszív képek miatt.
Például a Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back japán verziója megváltozott, mivel egy lefejezési animációt tartalmazott, amely a valós Kobe gyermekgyilkosságra emlékeztet. Sőt, a karaktert újratervezték, hogy gyengédebbnek és kevésbé agresszívnek tűnjön.
13. Végzet
A Doom egy pörgős lövöldözős játék, telis-tele vérrel, zsigerekkel, vérrel és démonokkal. Ezen felül szentségtörő képeket is tartalmaz, amelyek történelmi vallási alakokat gúnyolnak, és rengeteg horror elemet, amelyek a legtöbb játékos számára alkalmatlanok.
Ennek ellenére nem meglepő, hogy a Doom sorozat egyes bejegyzéseit betiltották vagy korlátozták olyan országokban, mint Németország, Japán és Brazília.
14. Sex Vixens az űrből
Az egyik első játékként, amelyet bárhol betiltottak, a Sex Vixens from Space még a napokban kihívta a brit törvényhozókat, mivel explicit és implicit szexuális képeket tartalmazott, ami nagyon ritka volt az 1980-as években megjelent játékoknál.
Ennek ellenére a társadalmi légkör meglehetősen konzervatív volt abban az időben, és a kormány tisztviselői lefoglalták a játék hivatalos szállítmányait, majd megsemmisítették azokat, az ország fiatalságának védelme érdekében.
15. Danganronpa V3: Killing Harmony
Egyes játékokat is betiltottak, mert megjelenési dátumuk és témájuk egybeesik egy valós szörnyű eseménnyel a világ egyes országaiban.
Például a Danganronpa V3: Killing Harmony szerencsétlen időzítése miatt a dél-koreai videojáték-minősítő ügynökség betiltotta a játékot, mivel néhány hónappal azután jelent meg, hogy egy tinédzser lány feldarabolt egy 8 évest. Úgy érveltek, hogy a játék bûnözéssel, szexszel és erõszakkal kapcsolatos tartalma hasonló, valós bûncselekményekre buzdíthat.
16. Roblox
A listánkon szereplő többi játéktól eltérően a Roblox nem egy videojáték, hanem egy online platform, amely többféle műfajú játékok létrehozására szolgál a Lua programozási nyelven keresztül.
A 2006-ban kiadott Roblox és játékalkotási potenciálja a 2010-es évek második felében robbanásszerűen megnőtt. De egy ilyen bővítés mindenféle alkotót is meghozott, amelyek közül néhányan sértő tartalommal és képekkel teli címeket fejlesztettek ki. Ráadásul a Roblox az egyik legnépszerűbb játékplatform a kisgyermekek körében.
Figyelembe véve annak lehetőségét, hogy az ilyen tartalom elérje ezt a sebezhető csoportot, több ország betiltotta a Robloxot, nevezetesen Belgium, Guatemala, Omán és az Egyesült Arab Emírségek.
👍 Érdekelheti: Mi volt az első játék a Robloxon? |
Hogyan lehet még mindig játszani ezekkel a betiltott videojátékokkal?
Minden cím, amely a tiltott játékok fenti listáján szerepel továbbra is elérhető és lejátszható függetlenül attól, hogy hol van a világon.
Hogyan kérdezheti?
Ez egyszerű: csak telepítenie kell egy VPN-szolgáltatást, mivel számos hasznos funkciója van, és nincs említésre méltó hátránya, kivéve, hogy névleges havi díjat kell fizetnie.
Például egy jó VPN elrejti személyazonosságát és online tevékenységeit, nem rögzít mit csinálsz, segít elkerülni a cenzúrát és hozzáférhet az összes tartalomhoz, és nem lassítja a sebességet. Valójában még a sávszélesség korlátozásának elkerülésében is segíthet.
Ha elhiszik a VPN-használat ötletét, olvassa el cikkeinket az 5 legnépszerűbb VPN-országról, amelyekhez csatlakozhat, és hogyan állíthat be VPN-t Android-eszközén.
Következtetés
Végső soron a fent felsorolt játékok nagy része szórakoztató, és erkölcsileg nem rontanak el, mivel a túlzott internetes törvényekkel rendelkező országok betiltották őket. Ennek ellenére óvatosnak kell lennie, amikor VPN-szolgáltatáson keresztül tölti le őket, mivel az ilyen műveletek előre nem látható következményekhez vezethetnek, ha kiderül, hogy ezt tette.
GYIK
-
Betiltják a GTA-t az Egyesült Államokban?
Nem, a videojátékok betiltásáról szóló amerikai törvények meglehetősen lazák. Ennek ellenére néhány GTA-cím megkapta az ESRB AO minősítést, ami azt jelzi, hogy csak felnőtteknek való.
-
Mely játékok tiltottak Japánban?
Az olyan címeket, mint a Resident Evil 4, a Call of Duty: Black Ops és a GTA V, a japán piacra szerkesztették, mivel túlzott erőszakot tartalmaznak. Néhányat egyenesen betiltottak, mint például a Mortal Kombat és a The Callisto Protocol.
-
Melyik országban tiltják a legtöbb játékot?
Általánosságban elmondható, hogy a konzervatív és vallásos országokban, például az Egyesült Arab Emírségekben a legszigorúbb cenzúratörvények vannak, és tiltják a játékok legszélesebb körét. A legnépszerűbb játékok, amelyeket betiltottak, mind tartalmazott valamilyen szerencsejátékot, erőszakot, homoszexualitást vagy szexuális tartalmat.