Az ismert támadások 63% -a a versenytársak miatt hibáztatott

Peter

A CloudFlare kiadta a 2025 -es Q2 DDOS fenyegetési jelentését, amely a DDOS támadások tíz legfontosabb forrását nevezi, és a versenytársak legnagyobb forrásának nevezi a versenytársakat célzó vállalkozásokat, a támadók által azonosított válaszadók szerint.

Felmérés: Ki támadott meg téged?

A CloudFlare megkérdezte az ügyfeleket a DDOS támadásokról, és 29% -uk állította, hogy azonosította e támadások forrásait. A támadókat azonosító személyek közül 63% -uk rámutatott a versenytársakra, akik közül a legnagyobb a kripto, a szerencsejáték és a szerencsejáték -ipar vállalkozásai. A támadóikat azonosító válaszadók 21% -a azt mondta, hogy állami támogatott támadások áldozatai voltak, és 5% -uk azt mondta, hogy véletlenül megtámadtak magukat, ami történhet a szerver téves konfigurációival

Így magyarázta a CloudFlare:

„Amikor megkérdezték, ki volt a 2025-es negyedévben tapasztalt DDOS támadások mögött, a válaszadók többsége (71%) azt mondta, hogy nem tudják, ki támadja meg őket. A válaszadók fennmaradó 29% -a közül, akik állítólag azonosították a fenyegetést, 63% -uk rámutatott a versenytársakra, az állami szponzorokra, az állampolgárokra, az állampolgárokra, az állampolgárokra, az állampolgárokra, az állampolgárokra, az állampolgárokra, az állampolgárokra, az állampolgárokra, a szerencsejátékokra és a kriptóiparra. Véletlenül megtámadták magukat (ön-DDOS), zsarolók célozták meg, vagy az elégedetlen ügyfelek/felhasználók támadását szenvedett. ”

A legtöbb támadott helyszín

Gondolhatnánk, hogy az Egyesült Államok lenne a leginkább megtámadott hely, tekintettel arra, hogy hány vállalkozás és webhely található ott. De a leginkább megtámadott hely Kína volt, amely a harmadik helyzetből felmászott az egyik helyzetbe. Brazília négy pozíciót is felmászott a második helyre. Törökország négy pozíciót dobott le a hatodik helyre, és Hong Kong a hetedik helyre esett. Vietnam azonban tizenöt helyet ugrott fel, hogy nyolcadik helyen szálljon le.

Az első tíz leginkább DDOS-t érintő ország

  1. Kína
  2. Németország
  3. India
  4. Dél -Korea
  5. Törökország
  6. Hong Kong
  7. Vietnam
  8. Oroszország
  9. Azerbajdzsán

A legjobban megtámadott iparágak

A telekommunikáció volt a leginkább megtámadott iparág, amelyet az Internet és az Informatikai Szolgáltatások követtek. A szerencsejáték és a szerencsejátékok voltak a harmadik és a negyedik leginkább támadott iparágak, amelyet a banki/pénzügyi és kiskereskedelmi iparágak követnek.

  1. Távközlés
  2. Internet
  3. Információs technológia és szolgáltatások
  4. Szerencsejáték
  5. Szerencsejáték és kaszinók
  6. Banki és pénzügyi szolgáltatások
  7. Kiskereskedelem
  8. Mezőgazdaság
  9. Számítógépes szoftver
  10. Kormány

A DDOS támadások legfelső szintű forrásai

A CloudFlare adatai azt mutatják, hogy Ukrajna a DDOS támadások ötödik legnagyobb forrása, de nem mondja, hogy Ukrajna mely területei felelősek. Amikor megnézem a bot -támadások naplóimat, az ukrán -eredetű botok következetesen az oroszországi területeken vannak. A CloudFlare -nek véleményem szerint meg kellett volna különböztetni ezt a pontot.

A származási ország nem azt jelenti, hogy az egyik ország váltosabb, mint a másik. Például, Hollandia a DDOS támadások kilencedik legnagyobb forrása, és ez lehet a helyzet, mivel erős felhasználói adatvédelmi törvényekkel rendelkeznek, amelyek védik a VPN -felhasználókat, és jó helyzetben vannak az Európa és Észak -Amerika alacsony késéssé.

A CloudFlare a következő feljegyzést is tartalmazza az országos szintű eredetről:

„Fontos megjegyezni, hogy ezek a„ forrás ”rangsorok tükrözik, hogy a botnet csomópontok, a proxy vagy a VPN végpontok hol helyezkednek el – nem a fenyegetés szereplőinek tényleges helye. Az L3/4 DDOS támadások esetében, ahol az IP -hamisítás rohamos, az egyes csomagok a CloudFlare adatközpontba geoláljuk a 330 -os területek többségét.”

A DDOS támadások tíz legfontosabb országának eredete

  1. Indonézia
  2. Szingapúr
  3. Hong Kong
  4. Argentína
  5. Ukrajna
  6. Oroszország
  7. Ecuador
  8. Vietnam
  9. Hollandia
  10. Thaiföld

A DDOS támadások legnépszerűbb forrásai

Az ASN (autonóm rendszerszám) egy egyedi szám, amelyet olyan hálózatokhoz vagy hálózatok csoportjaihoz rendeltek, amelyek ugyanazokat a szabályokat osztják az internetes forgalom irányításához. A SEO -k és a kiadók, akik nyomon követik a rossz forgalom eredetét, és a .htaccess több millió IP -tartomány blokkolásához használják, felismerik a listán szereplő hálózatok számát. A Hetzner, az OVH, a Tencent, a Microsoft, a Google Cloud Platform és az Alibaba szokásos gyanúsítottak.

A Cloudflare szerint Hetzner az első helyről a DDOS támadások eredete a harmadik helyre. A DigitalOcean korábban a DDOS támadások első számú forrása volt, és a DREI -K -K -Tech -GMBH -tól a második helyen állította le, amely hat helyet ugrott, hogy a DDOS támadások vezető forrása legyen.

A DDOS támadások tíz legfontosabb hálózati forrása

  1. Drei-k-tech-gmbh
  2. Digitalocean
  3. Hetzner
  4. Mikrosoft
  5. Viettel
  6. Tencent
  7. Ovh
  8. Chinanet
  9. Google Cloud Platform
  10. Alibaba

A DDOS támadások jobban enyhíthetők

A CloudFlare megjegyezte, hogy van olyan programja, amely lehetővé teszi a felhőalapú számítástechnikai szolgáltatók számára, hogy gyorsan reagáljanak a hálózatát visszaélő rossz szereplőkre. Nem csak a DDOS támadások származnak a Cloud és a Web Hosting szolgáltatókból; Ezenkívül a botok szkennelése a sebezhetőségre és a webhelyek aktív feltörésére törekszik. Ha több szolgáltató csatlakozik a CloudFlare -hez, akkor kevesebb DDOS -támadás lehet, és az internet sokkal biztonságosabb lenne.

Így magyarázza a CloudFlare:

„Annak érdekében, hogy segítsen a tárhely -szolgáltatóknak, a felhőalapú számítástechnikai szolgáltatóknak és az internetes szolgáltatóknak azonosítani és levonni az ezeket a támadásokat elindító visszaélésszerű számlákat, és kihasználjuk a CloudFlare egyedi kilátópontját, hogy ingyenes DDOS BotNet -fenyegetés -takarmányt biztosítsunk a szolgáltatók számára.

Olvassa el a CloudFlare jelentést:

Hyper-Volumetrikus DDOS támadások Súgás: A CloudFlare 2025 Q2 DDOS fenyegetési jelentése

A szerzőről

Peter, az eOldal.hu tapasztalt SEO szakértője és tartalomgyártója. Több mint 10 éve foglalkozik keresőoptimalizálással és online marketinggel, amelyek révén számos magyar vállalkozás sikerét segítette elő. Cikkeiben részletes és naprakész információkat nyújt az olvasóknak a legfrissebb SEO trendekről és stratégiákról.