Egy éles tekintetű ausztrál keresőoptimalizáló közvetett megerősítést kapott arról, hogy a Google a mesterséges intelligencia-felismerést a keresési rangsorok részeként használja, ami évekig rejtőzködött. Bár a Google meglehetősen átlátható a tartalmi irányelvekkel kapcsolatban, a Google-alkalmazott LinkedIn-profiljából származó új adatok egy kicsit részletesebbek.
Gagan Ghotra ezt írta a Twitteren:
„Chris Nelson, a Google Search Quality csapatának fontos információs munkatársa, a LinkedIn-je szerint Ő irányítja a globális csapatot, amely rangsorolási megoldásokat hoz létre a Google Keresés „a mesterséges intelligencia által generált tartalom észlelése és kezelése” részeként.”
A Google-alkalmazotti és mesterséges intelligencia tartalmi irányelvei
A Google-alkalmazott, Chris Nelson a Google keresési rangsorolási osztályán dolgozik, és társszerzőként szerepel a Google mesterséges intelligencia által generált tartalomról szóló útmutatójában, ami lehetővé teszi, hogy egy kicsit többet tudjunk róla.
A Google-nál szerzett releváns munkatapasztalat a következőképpen szerepel:
„Egy nagy, globális csapatot irányítok, amely a Google Keresés részeként rangsorolási megoldásokat épít, és a következő területeket irányítja:
– Megakadályozza a rangsorolási jelek manipulálását (pl. visszaélések, spam, ártalom)
– Minőségi és mennyiségi megértést biztosít a minőségi problémákról (pl. felhasználói interakciók, betekintések)
– Az újszerű tartalommal kapcsolatos problémák megoldása (pl. mesterséges intelligencia által generált tartalom észlelése és kezelése)
– Jutalommal teli, hasznos tartalom”
A neve alatt nem szerepelnek a keresési rangsorolással kapcsolatos kutatási cikkek vagy szabadalmak, de ez valószínűleg azért van, mert végzettsége üzleti adminisztrációból és közgazdaságtanból származik.
Ami különösen érdekes lehet a kiadók és a digitális marketingszakemberek számára, az a következő két rész:
1. Felsorolja, hogy „az MI által generált tartalom észlelése és kezelése” foglalkozik.
2. „Minőségi és mennyiségi megértést biztosít a minőségi kérdésekről (pl. felhasználói interakciók, betekintések)”
Míg a felhasználói interakciók és betekintések rész látszólag nem kapcsolódik a mesterséges intelligencia által generált tartalom észleléséhez és kezeléséhez, a felhasználói interakciók és betekintések rész a keresési minőséggel kapcsolatos problémák megértését szolgálja.
Feladata a minőségi problémák értékelése és elemzése a Google keresési rangsorolási osztályán. A „kvantitatív megértés” az adatok elemzésére utal, a „minőségi megértés” pedig a munkájának szubjektívebb része, amely a betekintésről, a megfigyelt adatok „miért” és „hogyan” megértéséről szólhat.
A Google mesterséges intelligencia által generált tartalomra vonatkozó irányelveinek társszerzője
Chris Nelson a Google mesterséges intelligencia által generált tartalomról szóló útmutatójának társszerzőjeként szerepel. Az útmutató nem tiltja a mesterséges intelligencia használatát közzétett tartalmakhoz, és azt sugallja, hogy azt nem szabad olyan tartalom létrehozására használni, amely sérti a Google spamre vonatkozó irányelveit. Ez ellentmondásosnak tűnhet, mert a mesterséges intelligencia gyakorlatilag egyet jelent a méretezett automatizált tartalommal, amelyet a Google korábban spamnek tekintett.
A válaszok a Google irányelveinek árnyaltságában rejlenek, amely arra ösztönzi a tartalomszolgáltatókat, hogy a keresőmotor általi megközelítés helyett a felhasználó-első tartalmat részesítsék előnyben. Véleményem szerint, ha egy témakörben a legnépszerűbb keresési lekérdezések írására helyezzük a hangsúlyt, ahelyett, hogy a témáról írnánk, az a keresőmotor-első tartalomhoz vezethet, mivel ez az általam ellenőrzött webhelyek általános megközelítése, amelyek viszonylag magas tartalmat tartalmaznak. minőségi tartalom, de elvesztett helyezéseket a 2024-es Google-frissítések során.
A Google (és feltehetően Chris Nelson tanácsa) azoknak, akik az AI által generált tartalmat fontolgatják:
„…bárhogyan is készül a tartalom, azoknak, akik a Google Keresésben sikerre törekednek, eredeti, jó minőségű, az emberek előtt álló tartalmat kell létrehozniuk, amely az EEAT minőségét demonstrálja.”
Miért nem tiltja le végleg a Google a mesterséges intelligencia által generált tartalmat?
A Google Chris Nelson társszerzője által készített dokumentációja azt állítja, hogy az automatizálás mindig is a közzététel része volt, például a sporteredmények, időjárás-előrejelzések, méretezett metaleírások dinamikus beszúrása, valamint dátumfüggő tartalmak és szórakoztatáshoz kapcsolódó termékek.
A dokumentációban ez áll:
„…Például körülbelül 10 évvel ezelőtt érthető aggodalmak voltak a tömegesen előállított, de ember által generált tartalom növekedésével kapcsolatban. Senki sem gondolta volna ésszerűnek, hogy válaszul minden ember által generált tartalom betiltását hirdetjük ki. Ehelyett sokkal ésszerűbb volt rendszereinket továbbfejleszteni a minőségi tartalom díjazása érdekében, ahogyan mi is tettük.
…Az automatizálást régóta használják hasznos tartalmak, például sporteredmények, időjárás-előrejelzések és átiratok generálására. …Az automatizálást régóta használják a publikálásban hasznos tartalom létrehozására. A mesterséges intelligencia izgalmas, új módokon tud segíteni és hasznos tartalmakat generálni.”
Miért észleli a Google alkalmazottja a mesterséges intelligencia által generált tartalmat?
A Nelson társszerzőjeként írt dokumentáció nem mondja ki egyértelműen, hogy a Google nem tesz különbséget az alacsony minőségű tartalom létrehozása között, ami látszólag ellentmond a LinkedIn-profiljának, amely szerint „az AI által generált tartalom észlelése és kezelése” a munkájához tartozik. .
Az AI által generált tartalomra vonatkozó útmutató a következőket tartalmazza:
„A rossz minőségű tartalom nem jelent új kihívást a Google Kereső számára. Évek óta küzdünk az emberek és az automatizálás által létrehozott rossz minőségű tartalmakkal. Meglévő rendszereink vannak a tartalom hasznosságának meghatározására. …Rendszereinket továbbra is rendszeresen fejlesztjük.”
Hogyan tudjuk összeegyeztetni, hogy munkájának egy része a mesterséges intelligencia által generált tartalom észlelése, és a Google irányelvei kimondják, hogy nem mindegy, milyen rossz minőségű tartalom jön létre?
A kontextus minden, ez a válasz. Íme a munkaprofiljának kontextusa:
„Az újszerű tartalommal kapcsolatos problémák megoldása (pl. mesterséges intelligencia által generált tartalom észlelése és kezelése)
Az „újszerű tartalommal kapcsolatos problémák” kifejezés olyan tartalomminőségi problémákat jelent, amelyekkel a Google korábban nem találkozott. Ez a mesterséges intelligencia által generált új típusú tartalomra, feltehetően spamekre vonatkozik, valamint ezek észlelésére és „kezelésére”. Tekintettel arra, hogy a kontextus az „észlelés és kezelés”, nagyon könnyen lehet, hogy a kontextus „rossz minőségű tartalom”, de ez nem volt kifejezetten kimondva, mert valószínűleg nem gondolta, hogy LinkedIn-profilját a keresőoptimalizálók elemzik a jobb megértés érdekében. arról, hogy a Google hogyan észleli és kezeli az AI által generált tartalmat (meta!).
Útmutató szerzője: Chris Nelson, a Google
A Chris Nelson által közzétett cikkek listája azt mutatja, hogy szerepe lehetett az elmúlt öt év legfontosabb frissítéseiben, a hasznos tartalom frissítésétől, a webhely hírnevével való visszaéléstől a keresőmotor által elsőként mesterséges intelligencia által generált tartalom észleléséig.
Chris Nelson által írt cikkek listája (LinkedIn-profil)
Webhelyünk hírnevével való visszaélésre vonatkozó irányelveink frissítése
Amit a webes alkotóknak tudniuk kell a 2024. márciusi alapvető frissítésünkről és az új spamre vonatkozó irányelveinkről
A Google Kereső útmutatója az AI által generált tartalomról
Amit az alkotóknak tudniuk kell a Google 2022. augusztusi hasznos tartalomfrissítéséről