Hány induló vállalkozás bukik meg: 7 fontos statisztika, amit tudnod kell

Peter

Számos oka van annak, hogy az emberek az alapoktól kezdve vállalják a vállalkozás felépítésének kockázatát, a szabadság és a rugalmasság miatt, hogy kielégítsék a következő nagy dolog létrehozására irányuló vágyat. A sikerhez vezető út azonban soha nem könnyű.

Évente körülbelül 305 millió induló vállalkozást finanszíroznak világszerte. A legújabb statisztikák azonban azt mutatják, hogy 10 induló vállalkozásból 9 különböző okok miatt megbukik. Csak 10%-a haladja meg a kihívásokat, a többi valószínűleg kudarcot vall.

Ha szeretné tudni, hogy az indítások hány százaléka sikertelen, ez a cikk hét legfrissebb indítási hibastatisztikát kínál. Olvasson tovább, ha többet szeretne megtudni.

A szerkesztő választása

  • 90% finanszírozott startupok minden évben elbukik.
  • 10% startup cégek kudarcot vallanak az első évben
  • 65% startupok kudarcot vallanak az első tíz évben.
  • 38% a startupok azért buknak el, mert nem tud további finanszírozást biztosítani.
  • Másik 35% miatt nem sikerült a piaci kereslet hiánya.
  • Az információs iparágak rendelkeznek a legmagasabb meghibásodási arány 63% az iparágak között
  • A pénzügyek, a biztosítás és az ingatlanügyek rendelkeznek a a legalacsonyabb, 42%-os meghibásodási arány mellett.

Hány induló vállalkozás bukik meg?

Kicsi üzleti vállalkozások az Egyesült Államokban elérte a 31,7 millió 2022-ben. Évente több vállalkozás indult. Sajnos a siker aránya rendkívül alacsony.

Ezenkívül az indítási hibák aránya idővel nő. Jelenleg a finanszírozott induló vállalkozások 90%-a évente megbukik, és valószínűleg csak 10%-uk lesz sikeres.

Ez a cikk betekintést nyújt az indítási meghibásodási arányok jelentős statisztikai adataiba, és betekintést nyújt az indítási meghibásodási arányok jelentősebb statisztikájába, és bemutatja, hogy miért lényegesen alacsony a sikerarány.

👍 Hasznos cikkek:
Saját vállalkozás felépítésén gondolkodik? Ezek a cikkek jelentik a kiugrási pontot, hogy elguruljon a labda:
Hány induló vállalkozás bukik meg: 7 fontos statisztika, amit tudnod kell Üzleti intelligencia a számok alapján
Hány induló vállalkozás bukik meg: 7 fontos statisztika, amit tudnod kell A 2023-as legjobb indítási statisztikák

Friss statisztika az indítási hibákról

Az induló vállalkozások 90%-a csődöt mond, ami a világ összes finanszírozott vállalkozásának több mint 50%-át teszi ki. A riasztó statisztikák ezeknek a vállalatoknak a meghibásodási arányáról az évek során folyamatosan nőnek. Ezek számos okból sikertelenek, többek között:

  • finanszírozás hiánya
  • kevés szponzoráció
  • rossz marketingstratégiák

Ez a rész a legújabb tanulmányokat tartalmazza az indítási hibák százalékos arányáról, azok okairól és az iparágak meghibásodási arányáról.

1. Az induló vállalkozások 10%-a megbukik az első éven belül.

(Robbanó témák)

10 új vállalkozásból 9 megbukik működésének első évében. Ez az átlagos meghibásodási arány minden iparágban praktikus.

Az első két év kritikus, mivel a cégek 20%-a csődbe megy, és ezek a helyzetek tovább nőnek. A legtöbb vállalkozó különféle okok miatt kudarcot vall, de a rossz üzleti tervezés és irányítás a legelterjedtebb.

2. Az induló vállalkozások 65%-a meghiúsul a kereskedelmi működés első tíz évében.

(Robbanó témák)

A Munkaügyi Hivatal szerint egy startup meghibásodásának valószínűsége idővel nő. Az üzleti szektorban eltöltött első tíz évük során a startupok több mint 50%-a megbukik. Az új vállalkozások mindössze 45%-a éli túl ötödik évét.

A legtöbb startup megbukik, még akkor is, ha már régóta az iparágban dolgozik, mivel több befektetőre van szükségük az üzlet finanszírozásához.

3. 12 cégtulajdonosból csak 1 hoz létre sikeresen nyereséges vállalkozást.

(LuisaZhou)

Egy 2019-es kutatás azt mutatja, hogy a vállalkozók mindössze 8,3%-a hoz létre sikeresen bevételtermelő vállalatot. Ez a statisztika 12 cégtulajdonosból mindössze 1-nek felel meg.

Infografika arról, hogy tizenkét cégtulajdonosból csak egy jut nyereséges vállalkozáshoz

Az alacsony sikerarány ellenére egyre több startup cég vállalja a kihívást, és továbbra is törekszik üzleti céljainak megvalósítására.

4. A vállalkozások 38%-a finanszírozáshiány miatt bukik el.

(LuisaZhou)

Failory legújabb tanulmánya feltárja, hogy az indulók több mint 50%-a megbukik az első öt évben. És több ok is közrejátszik ezen induló vállalkozások kudarcában.

Az a tény, hogy a vállalatoknak több pénzre van szükségük, de nem tudnak további befektetéshez jutni, az egyik fő oka annak, hogy az induló vállalkozások több mint 30%-a megbukik.

5. A startupok 35%-a megbukik, mivel nincs piaci kereslet.

(LuisaZhou)

A CB Insights szerint az induló vállalkozások több mint 30%-a azért bukik el, mert nincs kereslet termékükre a piacon.

Az ehhez hasonló dolgok azonban elkerülhetők lettek volna, ha a termék bevezetése előtt megvalósíthatósági tanulmányt készítettek volna. Az ehhez hasonló tanulmányok vagy felmérések elengedhetetlenek a célpiac megértéséhez és a versenytársak meghatározásához.

6. Az információs, a szállítási és közüzemi szolgáltatások, a kiskereskedelem, az építőipar és a gyártás az 5 legjobb iparág között szerepel, ahol a meghibásodási arány 50% feletti.

(Tündér)

Az olyan technológiai óriások, mint a Facebook és a Google, korábban startupok voltak, mielőtt milliárd dolláros online monopóliumokká váltak volna.

Más iparágakhoz hasonlóan azonban az IT-iparba való belépés is tele van kockázatokkal és fenyegetésekkel.

Ipar Meghibásodási arány
Információs iparágak 65%
Közlekedés és közművek 55%
Kiskereskedelem és építőipar 53%
Gyártás 51%

Az információs iparágaknak több kudarccal kell szembenézniük, mint sikerrel, valószínűleg az élesebb versenynek és a technológiai fejlődés általános sebességének köszönhetően.

Míg sokan kudarcot vallanak, azok, akik sikeresek, gyakran exponenciális növekedéssel szembesülnek, megzavarják az iparágakat, és innovatív változásokat idéznek elő a piacon.

7. A pénzügyi, biztosítási és ingatlanágazatban a legalacsonyabb a kudarcok aránya.

(Tündér)

Azok az iparágak, amelyek elsősorban pénzzel és alapvető javakkal foglalkoznak, stabilabbak, mint mások. Míg volt méltányos része a diadalmas hullámvölgyeknek és a katasztrofális visszaeséseknek, a pénzügyek, a biztosítás és az ingatlanügyek azt mutatják, hogy képesek megbirkózni az újonc vállalkozások jelentette kihívásokkal.

A legalacsonyabb meghibásodási arányú iparágak: pénzügy, biztosítás és ingatlan.

A bányászati ​​iparágakban 49%, a nagykereskedelmi iparágakban 46%, a szolgáltató iparágakban pedig 45%. A mezőgazdaság, az oktatás és az egészségügy 44%-os, míg a pénzügy, a biztosítás és az ingatlanpiac 42%-os.

Noha ezekben az iparágakban alacsonyabb a meghibásodási arány, mint az információs és feldolgozóiparban, nem teljesen kockázatmentesek. A szakértők például aggodalmukat fejezték ki az elkövetkező hónapokban esetlegesen bekövetkező kereskedelmi ingatlanpiaci összeomlás miatt.

Következtetés

A startup világban több a kudarc, mint amennyi a siker. Az ilyen kudarcokhoz olyan tényezők járulnak hozzá, mint a forráshiány és a piaci instabilitás.

A sikeresek közül azonban sokan milliárddolláros vállalkozássá válnak. A startup világ magas kockázatú, magas jutalommal teli motivációi mellett nem csoda, hogy sokan még mindig vállalják a következő nagy dolog létét.

GYIK

  1. Miért bukik el az indulók 95%-a?

    A kudarc okai között szerepel a pénzeszközök kimerülése, a rossz piacon való tartózkodás, több kutatás, jobb szövetségek, nem hatékony marketing és több iparági szakértelem szükségessége.

  2. Az amerikai startupok hány százaléka buki meg?

    Az amerikai startupok 75 százaléka az első 15 évben megbukik.

A szerzőről

Peter, az eOldal.hu tapasztalt SEO szakértője és tartalomgyártója. Több mint 10 éve foglalkozik keresőoptimalizálással és online marketinggel, amelyek révén számos magyar vállalkozás sikerét segítette elő. Cikkeiben részletes és naprakész információkat nyújt az olvasóknak a legfrissebb SEO trendekről és stratégiákról.