Számos oka van annak, hogy az emberek az alapoktól kezdve vállalják a vállalkozás felépítésének kockázatát, a szabadság és a rugalmasság miatt, hogy kielégítsék a következő nagy dolog létrehozására irányuló vágyat. A sikerhez vezető út azonban soha nem könnyű.
Évente körülbelül 305 millió induló vállalkozást finanszíroznak világszerte. A legújabb statisztikák azonban azt mutatják, hogy 10 induló vállalkozásból 9 különböző okok miatt megbukik. Csak 10%-a haladja meg a kihívásokat, a többi valószínűleg kudarcot vall.
Ha szeretné tudni, hogy az indítások hány százaléka sikertelen, ez a cikk hét legfrissebb indítási hibastatisztikát kínál. Olvasson tovább, ha többet szeretne megtudni.
A szerkesztő választása
- 90% finanszírozott startupok minden évben elbukik.
- 10% startup cégek kudarcot vallanak az első évben
- 65% startupok kudarcot vallanak az első tíz évben.
- 38% a startupok azért buknak el, mert nem tud további finanszírozást biztosítani.
- Másik 35% miatt nem sikerült a piaci kereslet hiánya.
- Az információs iparágak rendelkeznek a legmagasabb meghibásodási arány 63% az iparágak között
- A pénzügyek, a biztosítás és az ingatlanügyek rendelkeznek a a legalacsonyabb, 42%-os meghibásodási arány mellett.
Hány induló vállalkozás bukik meg?
Kicsi üzleti vállalkozások az Egyesült Államokban elérte a 31,7 millió 2022-ben. Évente több vállalkozás indult. Sajnos a siker aránya rendkívül alacsony.
Ezenkívül az indítási hibák aránya idővel nő. Jelenleg a finanszírozott induló vállalkozások 90%-a évente megbukik, és valószínűleg csak 10%-uk lesz sikeres.
Ez a cikk betekintést nyújt az indítási meghibásodási arányok jelentős statisztikai adataiba, és betekintést nyújt az indítási meghibásodási arányok jelentősebb statisztikájába, és bemutatja, hogy miért lényegesen alacsony a sikerarány.
👍 Hasznos cikkek: Saját vállalkozás felépítésén gondolkodik? Ezek a cikkek jelentik a kiugrási pontot, hogy elguruljon a labda: Üzleti intelligencia a számok alapján A 2023-as legjobb indítási statisztikák |
Friss statisztika az indítási hibákról
Az induló vállalkozások 90%-a csődöt mond, ami a világ összes finanszírozott vállalkozásának több mint 50%-át teszi ki. A riasztó statisztikák ezeknek a vállalatoknak a meghibásodási arányáról az évek során folyamatosan nőnek. Ezek számos okból sikertelenek, többek között:
- finanszírozás hiánya
- kevés szponzoráció
- rossz marketingstratégiák
Ez a rész a legújabb tanulmányokat tartalmazza az indítási hibák százalékos arányáról, azok okairól és az iparágak meghibásodási arányáról.
1. Az induló vállalkozások 10%-a megbukik az első éven belül.
(Robbanó témák)
10 új vállalkozásból 9 megbukik működésének első évében. Ez az átlagos meghibásodási arány minden iparágban praktikus.
Az első két év kritikus, mivel a cégek 20%-a csődbe megy, és ezek a helyzetek tovább nőnek. A legtöbb vállalkozó különféle okok miatt kudarcot vall, de a rossz üzleti tervezés és irányítás a legelterjedtebb.
2. Az induló vállalkozások 65%-a meghiúsul a kereskedelmi működés első tíz évében.
(Robbanó témák)
A Munkaügyi Hivatal szerint egy startup meghibásodásának valószínűsége idővel nő. Az üzleti szektorban eltöltött első tíz évük során a startupok több mint 50%-a megbukik. Az új vállalkozások mindössze 45%-a éli túl ötödik évét.
A legtöbb startup megbukik, még akkor is, ha már régóta az iparágban dolgozik, mivel több befektetőre van szükségük az üzlet finanszírozásához.
3. 12 cégtulajdonosból csak 1 hoz létre sikeresen nyereséges vállalkozást.
(LuisaZhou)
Egy 2019-es kutatás azt mutatja, hogy a vállalkozók mindössze 8,3%-a hoz létre sikeresen bevételtermelő vállalatot. Ez a statisztika 12 cégtulajdonosból mindössze 1-nek felel meg.
Az alacsony sikerarány ellenére egyre több startup cég vállalja a kihívást, és továbbra is törekszik üzleti céljainak megvalósítására.
4. A vállalkozások 38%-a finanszírozáshiány miatt bukik el.
(LuisaZhou)
Failory legújabb tanulmánya feltárja, hogy az indulók több mint 50%-a megbukik az első öt évben. És több ok is közrejátszik ezen induló vállalkozások kudarcában.
Az a tény, hogy a vállalatoknak több pénzre van szükségük, de nem tudnak további befektetéshez jutni, az egyik fő oka annak, hogy az induló vállalkozások több mint 30%-a megbukik.
5. A startupok 35%-a megbukik, mivel nincs piaci kereslet.
(LuisaZhou)
A CB Insights szerint az induló vállalkozások több mint 30%-a azért bukik el, mert nincs kereslet termékükre a piacon.
Az ehhez hasonló dolgok azonban elkerülhetők lettek volna, ha a termék bevezetése előtt megvalósíthatósági tanulmányt készítettek volna. Az ehhez hasonló tanulmányok vagy felmérések elengedhetetlenek a célpiac megértéséhez és a versenytársak meghatározásához.
6. Az információs, a szállítási és közüzemi szolgáltatások, a kiskereskedelem, az építőipar és a gyártás az 5 legjobb iparág között szerepel, ahol a meghibásodási arány 50% feletti.
(Tündér)
Az olyan technológiai óriások, mint a Facebook és a Google, korábban startupok voltak, mielőtt milliárd dolláros online monopóliumokká váltak volna.
Más iparágakhoz hasonlóan azonban az IT-iparba való belépés is tele van kockázatokkal és fenyegetésekkel.
Ipar | Meghibásodási arány |
Információs iparágak | 65% |
Közlekedés és közművek | 55% |
Kiskereskedelem és építőipar | 53% |
Gyártás | 51% |
Az információs iparágaknak több kudarccal kell szembenézniük, mint sikerrel, valószínűleg az élesebb versenynek és a technológiai fejlődés általános sebességének köszönhetően.
Míg sokan kudarcot vallanak, azok, akik sikeresek, gyakran exponenciális növekedéssel szembesülnek, megzavarják az iparágakat, és innovatív változásokat idéznek elő a piacon.
7. A pénzügyi, biztosítási és ingatlanágazatban a legalacsonyabb a kudarcok aránya.
(Tündér)
Azok az iparágak, amelyek elsősorban pénzzel és alapvető javakkal foglalkoznak, stabilabbak, mint mások. Míg volt méltányos része a diadalmas hullámvölgyeknek és a katasztrofális visszaeséseknek, a pénzügyek, a biztosítás és az ingatlanügyek azt mutatják, hogy képesek megbirkózni az újonc vállalkozások jelentette kihívásokkal.
A bányászati iparágakban 49%, a nagykereskedelmi iparágakban 46%, a szolgáltató iparágakban pedig 45%. A mezőgazdaság, az oktatás és az egészségügy 44%-os, míg a pénzügy, a biztosítás és az ingatlanpiac 42%-os.
Noha ezekben az iparágakban alacsonyabb a meghibásodási arány, mint az információs és feldolgozóiparban, nem teljesen kockázatmentesek. A szakértők például aggodalmukat fejezték ki az elkövetkező hónapokban esetlegesen bekövetkező kereskedelmi ingatlanpiaci összeomlás miatt.
A kereskedelmi ingatlanok összeomlása zajlik.📉
Az iroda-, kiskereskedelmi- és lakóépületek értéke már -11%-kal csökkent.
A Morgan Stanley úgy gondolja, hogy az értékek -40%-kal összeomolhatnak, ha mindent elmondunk.
Nagy probléma az amerikai gazdaság számára. pic.twitter.com/iA64qrjfsS
— Nick Gerli (@nickgerli1) 2023. július 10
Következtetés
A startup világban több a kudarc, mint amennyi a siker. Az ilyen kudarcokhoz olyan tényezők járulnak hozzá, mint a forráshiány és a piaci instabilitás.
A sikeresek közül azonban sokan milliárddolláros vállalkozássá válnak. A startup világ magas kockázatú, magas jutalommal teli motivációi mellett nem csoda, hogy sokan még mindig vállalják a következő nagy dolog létét.
GYIK
-
Miért bukik el az indulók 95%-a?
A kudarc okai között szerepel a pénzeszközök kimerülése, a rossz piacon való tartózkodás, több kutatás, jobb szövetségek, nem hatékony marketing és több iparági szakértelem szükségessége.
-
Az amerikai startupok hány százaléka buki meg?
Az amerikai startupok 75 százaléka az első 15 évben megbukik.