Mindent az e-mail spam statisztikákról

Peter

Globálisan az országokat kihívás elé állítja az e-mail spam, amely percenként elárasztja a beérkező leveleket. 2021 júliusában volt a legmagasabb globális levélszemét mennyiség, ami a 336,41 milliárd e-mailből 283 milliárdot jelent. Az abban az évben elküldött összes e-mail nagyjából 84,12%-a volt spam.

Az e-mail spam statisztikák felnyitják a szemet. Ha ismeri őket, betekintést nyerhet a kiberbiztonságra gyakorolt ​​hatásukba, ami növeli önmaga védelmének esélyeit.

A trendek és a demográfiai adatok elemzésével ezek a spam e-mailek áthaladnak, jobban pozícionálhatja magát, hogy blokkolja őket.

A szerkesztő választása

  • 2022-ben majdnem az e-mailek 49%-a világszerte spamként lettek besorolva.
  • a globális spam 36%-a a tartalom a hirdetésből származik.
  • Gmail blokkolja Napi 100 millió spam e-mail.
  • Az e-mail spamtámadások 42%-a az Egyesült Államok lakosait célozzák meg
  • A felnőtteknek szóló tartalom kb Az összes spam 31,7%-a.
  • Az amerikai házak A világ 10 legjobb csalója közül 7.
  • A rosszindulatú e-mail kampányok 9,32%-a Spanyolországot célozza meg.
  • A Az Egyesült Államok a vezető ország spam e-mailek küldésében

Hány spam e-mailt küldenek?

Általában bárki, akinek van e-mailje, tapasztalt vagy továbbra is tapasztal kéretlen e-maileket a spam mappákban. Az előrejelzések szerint 2019 és 2023 között naponta 60 milliárd spam e-mailt küldenek majd. A legtöbb ilyen spam e-mail marketinghirdetés, hírlevél és esetenként adathalász e-mail.

A következő adatok segítségével tudjunk meg többet a spam e-mailek forgalmáról.

Spam e-mail forgalmi statisztika

Nagyjából Naponta 347,3 milliárd e-mailt küldenek kisok a spam e-mail. Sok vállalkozás használja az e-maileket marketinghirdetésekhez és hírlevelekhez, míg mások adathalász támadásokhoz. Erőfeszítéseket tettek a rosszindulatú e-mailek visszaszorítására, de a támadások továbbra is fennállnak.

Felmelegítjük a vitát az alábbi statisztikákkal.

1. A globális spamtartalom 36%-a a reklámozásból származik.

(DataProt)

A reklámüzenetek a leggyakoribb spam e-mailek. Bár a szándék az e-mail-felhasználók postaládájába való spam küldése vagy sem, jelenléte bosszantó. Általában az emberek nem akarják, hogy a postaládájukat elárasztsák több száz nemkívánatos e-mail.

2. A Gmail napi 100 millió spam e-mailt blokkol.

(Techzsűri)

Az emberek átlagosan heti 11 órát töltenek munkával kapcsolatos e-mailjeik ellenőrzésével. A jelentés szerint naponta 14,5 millió e-mail spamet küldenek a Gmailen. 2015-ben a Gmail azt állítja, hogy blokkolta a spam rosszindulatú programok 99,9%-át.

3. 2022-ben az e-mailek csaknem 49%-a volt spamként besorolva.

(Statisztika)

A 49%-os növekedés a 2021-es 46%-hoz képest. Bár a spam e-mailek aránya jelentősen csökkent, a legnagyobb mennyiséget 2022 februárjában adták, a világ e-mail-forgalmának nagyjából 53%-ával.

⏳ Dióhéjban
Spam mindenhol van! A 2022-ben elküldött összes e-mail körülbelül 49%-a volt spam, és 36%-a reklámból származott. A helyzet annyira elfajult, hogy a Gmail állítólag naponta 100 millió spamet blokkolt.

Demográfiai statisztikák a spam e-mailek fogadóiról

A rosszindulatú spam áldozatai különbözőek. Egyes csoportokat nagyobb kihívást jelent az e-mail spam, és bizonyos felhasználói viselkedés is megcéloz.

Az alábbiakban bemutatjuk a spam e-mailek fogadóinak demográfiai adatait.

4. Világszerte az adathalász e-mail spamtámadások 27%-a a kézbesítési szolgáltatási ágazatot célozza.

(Proof Point, Statista)

2022-ben naponta körülbelül 3,4 milliárd adathalász e-mailt küldtek ki, és ezek nagy részét a kézbesítési szolgáltató ágazat kapta meg. A második helyen a webáruházak állnak 15%-kal, ezt követik a bankok és a fizetési rendszerek 10%-kal.

Az e-kereskedelmi vállalkozások térnyerésével a vállalatoknak extra óvintézkedéseket kell tenniük az e-mailek megnyitásakor. E statisztikák alapján ők a céláldozatok.

5. Az e-mail spamtámadások 42%-a az Egyesült Államok lakosait célozza

(Duó)

A világszerte 4,37 milliárd e-mail-felhasználó közül a spamtámadások csaknem fele az amerikaiakra irányul. A tanulmány szerint a támadások mintegy 42%-a az Egyesült Államokban élő embereket célozta meg. Másodszor, az Egyesült Királyság, ahol a támadások 10%-a az ott élőket célozza meg.

Az e-mail alapú adathalász és rosszindulatú támadások az Egyesült Államokra koncentrálnak

(Data Prot)

Az olyan társkereső oldalakat használó emberek, mint a Tinder, hajlamosak lehetnek a rosszindulatú e-mailes spamekre. Az interneten a felnőtteknek szánt tartalom hemzsegése miatt ez a legkitartóbb és legjövedelmezőbb célpont a spammerek számára.

Ha kapcsolatot keres, akkor is ezeknek a rosszindulatú tevékenységeknek a célpontja. Társkereső oldalak használatakor ügyeljen az e-mail-kapcsolataira és műveleteire.

7. 2021-ben az összes szervezet 85%-át adathalász csalások célozták.

(Data Prot)

Még az e-mail spam rosszindulatú tevékenységeinek növekvő tudatossága ellenére is, a vállalatok továbbra is adathalász támadásokról számolnak be. A csalások és csalások az összes spam 2,5%-át teszik ki.

Az e-mailek 73%-a azonban személyazonosság-lopást céloz. A vállalkozásoknak képzettnek és ébernek kell lenniük, hogy megvédjék magukat az ehhez hasonló támadásoktól.

✅Pro tipp
A spammerek az Ön kapcsolatfelvételi adatait megjelenítő közösségi médiaplatformok segítségével keresik meg az e-maileket. Ennek orvoslására zárolja fiókját, hogy megakadályozza a nyilvános megtekintést. Tartsa magánjelenlétét online.

Spam e-mail statisztikák országonként

A spam e-mailek világszerte problémát jelentenek. 2022-ben 61%-kal nőtt az e-mailekhez kapcsolódó adathalász támadások száma az előző évhez képest. Valójában a spam számos formája növekszik, beleértve a kéretlen hívásokat és az SMS-eket.

Az alábbiakban felsoroljuk azokat az országokat, amelyek jelentős mértékben érintettek ezekben a spam e-mailekben.

8. Az Egyesült Államok a legjobb ország a spam e-mailek küldésében.

(Mail Mondo, Statista)

Az Egyesült Államok vezeti a spam e-maileket küldő országok listáját. 2021-ben az ország 8,61 milliárd spam e-mailt küld ki. Csehország közeledett a második helyre 7,7 milliárd spammel.

A legtöbb csaló az Egyesült Államokban található. Ez megmagyarázza, hogy az ország miért volt az első helyen az e-mail spamek küldésében.

(Tech Wire Asia)

A kiberbiztonsági piac 2020-ban 40 milliárd dollárra bővült. A vírusirtók, például a Kaspersky további biztonsági funkciókat adtak hozzá, például megvédik az ügyfeleket az adathalász hivatkozásoktól és a spam tartalmaktól.

Csak Délkelet-Ázsiában 11 260 643 adathalász linket blokkolt a Kaspersky adathalászat elleni rendszere. A legtöbbet letiltották a Kaspersky-felhasználók eszközein Vietnamban, Indonéziában és Malajziában.

A délkelet-ázsiai vezérigazgató, Yeo Siang Tiong szerint ez a szám csak a jéghegy csúcsa. Az e-mailek jövedelmező belépési pontok a kiberbűnözők számára, mivel a legtöbb kritikus adatot e-mailben küldik el.

10. Az Egyesült Államokban a világ 10 legjobb csalója közül 7 található.

(DataProt)

A világ 10 legnagyobb csalója közül hét az Egyesült Államokban található. Ezek a Blaze Media Solutions, a PredictLabs, a Sphere Digital, az RR Media, a Cyber ​​World Internet Services, az e-Insites és a Kobeni Solutions.

Az Egyesült Államokban van a világ 7 leghírhedtebb csalója

11. A rosszindulatú e-mail kampányok 9,32%-a Spanyolországot célozza.

(Comparitech)

A Kaspersky jelentése szerint a rosszindulatú kampányok legfőbb célpontja 2021-ben Spanyolország volt, amely 9,32%-os részesedést kapott. Mellette Oroszország 6,33%-kal, Olaszország pedig harmadik 5,78%-kal.

Ezek az adatok azt mutatják, hogy Spanyolország 2021-ben a rosszindulatú e-mail kampányok fő célpontja volt.

12. Az európai szervezeteknél végrehajtott kibertámadások 42%-a adathalászat volt.

(AAG)

2021-ben az európai szervezeteknél végrehajtott kibertámadások 42%-a adathalászat volt. Ez szignifikánsan nagyobb volt, mint a brutális erőszakos támadások 12%-a, és valamivel kevesebb, mint a sebezhetőség kihasználása (46%).

Ez a fajta e-mail spam sok iparágat érint világszerte. A felhasználóknak éberebbé és felkészültebbé kell válniuk a válság idején.

👍Hasznos cikkek
A spam hívások ijesztőbbek, mint a spam e-mailek, mivel potenciálisan valós időben kapcsolatba hozhatnak egy csalóval. Íme olyan cikkek, amelyeket elolvashat, hogy megvédje magát ettől a kiberbűnözéstől:
Mindent az e-mail spam statisztikákról A spamhívások statisztikáiról tudnia kell
Mindent az e-mail spam statisztikákról A spam hívások azonosítása és leállítása

Következtetés

Az e-mail spamre vonatkozó összes statisztika alapján az e-mail felhasználóknak extra óvintézkedéseket kell tenniük bármilyen platform használatakor. Függetlenül attól, hogy az e-mail spam pusztán hirdetési célokat szolgál-e, a felhasználóknak éles szemekkel kell felmérniük, hogy túlmutat-e ezen.

Vegye figyelembe ezeket a statisztikákat, hogy megértse, hogyan működik az e-mail spam. Kerülje el a rosszindulatú e-mail spamekre való kattintást, amelyek nem kívánt helyzetekhez, például személyazonosság-lopáshoz vezethetnek, és aktiválja a spamszűrőket. És persze mindig légy éber.

GYIK

  1. Becslések szerint az e-mailek hány százaléka spamszemét?

    A Symantec szerint az összes e-mail 85%-a spam. 10 e-mailből 9 nem legitim üzenet, amelyet egy adott címzettnek szántak. –

  2. Naponta hány e-mail spam?

    2022-ben világszerte az összes e-mail 48,63%-a volt spam. 2022-ben ez az első negyedévi 51,02%-ról 46,16%-ra csökkent a negyedik negyedévben.

  3. A legtöbb e-mail spam?

    Az e-mailek csaknem 85%-a spam, és ezek az e-mailek évente közel 20,5 milliárd dollárba kerülnek a vállalatoknak.

  4. Miért kerül a legtöbb e-mail spambe?

    Számos oka lehet annak, hogy az e-mailek spambe kerülnek, és az egyik az, ha az aktuális IP-címet korábban spam e-mailek küldésére használták. Az IP-cím megjelölhető.

A szerzőről

Peter, az eOldal.hu tapasztalt SEO szakértője és tartalomgyártója. Több mint 10 éve foglalkozik keresőoptimalizálással és online marketinggel, amelyek révén számos magyar vállalkozás sikerét segítette elő. Cikkeiben részletes és naprakész információkat nyújt az olvasóknak a legfrissebb SEO trendekről és stratégiákról.