10 kritikus szellemi tulajdon-statisztika, amelyet még ma tudni és tanulni kell

Peter

A szellemi tulajdon területén az adatok, a találmányok, a műszaki viselet, a média és a kütyük révén megnövekedett arányban jelentkeztek az új technológiai trendek. 2021-ben a szellemi tulajdon összesen 25,9 millió dollár. Ezek szabadalmakból, használati mintákból, védjegyekből és ipari mintákból származnak.

Az IP jelentőségét nem lehet hangsúlyozni – ez a hajtóerő is a világ összes iparágában a gazdasági növekedés mögött. Az USA-ban az állások 27,7%-a a szellemi tulajdon iparából származnak.

Az olyan mutatók mérésével, mint a szabadalmak, védjegyek, üzleti titkok és szerzői jogok, a vállalkozások felmérhetik a szellemi tulajdonra vonatkozó statisztikák funkcióját a termékek létrehozásának ösztönzésében, a termelékenység javításában és az ipari területeken a munkavállalók elkötelezettségének növelésében.

Ha többet szeretne megtudni a szellemi tulajdonra vonatkozó statisztikákról, és további ötleteket szeretne kapni, íme a legújabb elemzés.

A szerkesztő választása

  • Körülbelül 3,4 millió szabadalmi bejelentés legutóbb 2021-ben nyújtották be.
  • Kína körbeért 4,21 millió szabadalom 2022-ben.
  • A kiadott szabadalmak 56%-a külföldi cégeknek nyújtottak az Egyesült Államokban.
  • 2021-ben az International Business Machines (IBM) rendelkezett 8682 szabadalom hozzájuk rendelve.
  • 4,35 millió dollár ez volt az IP-lopás átlagos költsége adatszivárgásonként 2022-ben.
  • Az IP-lopás becsült éves költsége től mozgott 225-600 milliárd dollár az USA-ban.
  • A CBP tisztjei elfogták 13 586 hamisított termék Kínából legutóbb 2021.
  • Körül 695 400 szabadalmi bejelentés évente benyújtják Kínában.
  • India szabadalmi rangja feljebb költözött 81-től 46-ig.
  • Trinidad és Tobagóban a legalacsonyabb a szabadalmi bejelentések értéke2020-ban 111 körül volt.

Hány szabadalom létezik?

2015-től kb 10,6 millió aktív szabadalom. Néhány szabadalmat a következő módokon adtak ki:

  • 14% Kínában adták ki
  • 25% az Egyesült Államokban adták ki
  • 18% Japánban adták ki

Az Egyesült Államok Szabadalmi és Védjegyhivatala megkapta 650 654 szabadalmi bejelentés 2021-ben. Finom visszaesés az előző évhez képest, amikor is 653 311 kérelmet nyújtottak be. A szabadalmak összlétszáma folyamatosan változik, mivel naponta új szabadalmakat adnak ki, a régiek pedig lejárnak.

A következő rész betekintést nyújt és bemutatja a szellemi tulajdon fejlesztéséhez hozzájáruló különböző tényezőket, beleértve annak fontosságát és fejlődő jellegét.

Szellemi tulajdon növekedési statisztika

A statisztikák a szellemi tulajdonjogok általános fejlődésére és a világgazdaságban betöltött növekvő jelentőségére vonatkoznak. Tevékenységéről világszerte a legfrissebb adatok

  • Az IBM által kiadott szabadalmi bejelentések 3,26%.
  • A védjegybejelentések száma nőtt 5,5%, ami összesen 18,1 millió.
  • A használati minta-alkalmazások visszaestek 2,9% és 2,5% között.
  • Az ipari formatervezési minták bejelentései növekedtek 9,2% vagy 1,5 millió.

Most, a szabadalmi bejelentések statisztikáira irányítva a figyelmet, ez a rész a szellemi tulajdon növekedésének mennyiségi tényezőit fogja megvizsgálni a globálisan benyújtott és kiadott szabadalmak számának áttekintésével.

1. 2021-ben körülbelül 3,4 millió szabadalmi bejelentést nyújtottak be.

(WIPO)

Az alkotók világszerte 3,4 millió szabadalmi kérelmet nyújtottak be 2021-ben, ami 3,6%-kal több, mint az előző évben, és az ázsiai irodák kapták a világ összes bejelentésének 67,6%-át. 2010 óta folyamatosan emelkedő tendenciát mutat.

Ezek az adatok azt hangsúlyozzák, hogy Ázsia a technológiai fejlődés, a vállalkozói tevékenységek, valamint a kutatás és elemzés erőműve lett.

2. Kína 2022-ben elérte a 4,21 millió szabadalmat.

(CNIPA)

2022-ben Kína mérföldköveket ért el a szellemi tulajdon területén. 798 000 találmányi szabadalmat adtak át, 6,18 millió védjegyet jegyeztek be, öt földrajzi jelzéssel (GI) ellátott terméket hagytak jóvá, és 9106 tanúsítványt adtak ki integrált áramköri (IC) elrendezési tervekre.

Ezenkívül 58 000 szabadalombitorlási adminisztratív ügyet kezeltek, és 486,88 milliárd jen értékű szabadalmi és védjegyzálog-finanszírozást láttak el.

Kína 2022-ben elért átfogó szellemi tulajdonnal kapcsolatos eredményei bizonyítják elkötelezettségét az innováció előmozdítása, a szellemi tulajdonjogok védelme és a gazdasági növekedés előmozdítása mellett.

3. A kiadott szabadalmak 56%-át külföldi cégeknek ítélték oda az Egyesült Államokban.

(Lexológia)

A kiadott szabadalmak 56%-át külföldi cégeknek adták ki az Egyesült Államokban

Az Egyesült Államokban működő külföldi vállalatok a kiadott szabadalmak 56%-át kapták meg, amelyek a következőket tartalmazzák:

  • 6248 amerikai szabadalom a Samsungtól.
  • 4398 IBM által kiadott szabadalom az IBM-től, ami közel 50%-kal esett vissza a korábbi rekordhoz képest.

A külföldi vállalatok szabadalmaztatási tevékenységének értelmezései különbségeket mutatnak a gazdaságok méretében és konfigurációjában.

4. 2021-ben az International Business Machines (IBM) 8682 szabadalommal rendelkezett.

(Statiszta, IBM)

Az IBM 2020-ban 189 szabadalmi kérelmet nyújtott be, és 29 egymást követő évben volt az Egyesült Államok vezető szabadalmi címzettje, és a „Big Blue” becenevet kapta. 2021-ben a csúcson voltak, és egyetlen év alatt több mint 10 000 szabadalmi bejelentést nyújtottak be; ugyanakkor 8682 amerikai szabadalmat kaptak.

Az összes származási országból származó ausztrál szabadalmak iránti 30 bejelentő közül a 2. helyezést értek el, és hosszú ideje jelentős bejelentők Ausztráliában.

Szellemi tulajdon lopási statisztika

A szellemi tulajdon eltulajdonítása valaki más alkotásának vagy ötletének jogosulatlan felhasználását vagy terjesztését jelenti. 2018-ban a lefoglalt tárgyak 44%-a az Egyesült Államokban hamisított órák és ékszerek, további 22%-uk pedig ruházati cikkek és egyéb kiegészítők.

Ez a rész betekintést nyújt a jogellenes cselekményeknek a pénzügyi veszteségekre, a bejelentett ügyekre és az e tevékenységek által leginkább érintett iparágakra gyakorolt ​​hatásába, kiemelve a szellemi tulajdon ellopásának kritikus tényezőit.

5. Körülbelül 4,35 millió dollár volt a szellemi tulajdon eltulajdonításának átlagos költsége adatvédelmi incidensenként 2022-ben.

(Statisztika)

2022-ben a szellemi tulajdon ellopásával kapcsolatos adatszivárgás átlagos költsége körülbelül 4,35 millió dollár volt, ami 12,7%-os növekedést jelent.

A jogsértés teljes költsége a következőket tartalmazza:

  • Utólagos válaszintézkedések.
  • Sikertelen üzlet az ügyfelek bizalmának vagy hitének csökkenése miatt.
  • A jogsértés észlelésével, eszkalálásával és értesítésével kapcsolatos költségek.

Ezek az információk létfontosságúak a vállalkozások számára a szellemi tulajdon ellopásához kapcsolódó lehetséges kockázatok felméréséhez, és erőforrások elkülönítéséhez a megelőzési, felderítési és reagálási intézkedésekhez.

6. Az IP-lopások becsült éves költsége 225 és 600 milliárd dollár között mozgott az Egyesült Államokban.

(National Bureau of Asian Research)

Az Intellectual Property Commission becslése szerint a szellemi tulajdon eltulajdonítása 225-600 milliárd dollárba kerül az Egyesült Államok gazdaságának, ami az USA GDP-jének körülbelül 1-3%-a. Ez magában foglalja a hamis árukat, az üzleti titok ellopását és az illegális szoftvereket.

7. A CBP tisztjei 2021-ben 13 586 hamisított terméket fogtak el Kínából.

(USA Vám- és Határvédelem)

A CBP tisztjei 13 586 hamisított terméket fogtak el

A CBP tisztjei 2021-ben összesen 13 586 Kínából származó hamisított árut foglaltak le. A lefoglalt termékek kiskereskedelmi ára 30 437 775 dollár.

A hamis termékek elfogásával a CBP tisztjei segítenek megőrizni a piac integritását, és védik a fogyasztók és a vállalkozások érdekeit.

Szabadalmi statisztika országonként

A szabadalmi statisztikák országonként eltérőek a nemzeti politikák, jogi keretek és gazdasági prioritások különbségei miatt, amelyek befolyásolják az innovációt és a szabadalmi tevékenységet.

Az egyik példa Japán szabadalmakra gyakorolt ​​hatása. Erős innovációs kultúrájáról, technológiai fejlődéséről és robusztus szabadalmi rendszeréről ismert, amely ösztönzi és védi a találmányokat, ami számos szabadalom benyújtásához és megadásához vezet az országban.

Az alábbi statisztikák hasznos betekintést nyújtanak a technológia új trendjeinek értékelésébe az országok szabadalmain keresztül.

8. Kínában évente körülbelül 695 400 szabadalmi bejelentést nyújtanak be.

(World Population Review)

Kína csaknem 2,53 millió szabadalmat engedélyezett az elmúlt öt évben, átlagosan 13,4%-os éves növekedési rátával. Az ország 2021-ben 695 400 szabadalmat akkreditált, és 10 000 emberre átlagosan 7,5 találmányi szabadalom jutott.

2025-re az ország azt szeretné, ha a szabadalomintenzív és feltaláló iparágak a GDP 13%-át adnák hozzá.

9. India rangja a szabadalmakban 81-ről 46-ra emelkedett.

(WIPO, Ázsia törvény)

India a korábbi évek bezárása és kihívásai ellenére előrébb lép a rangsorban. Egy 2021–2022-es felmérés szerint a szabadalmi bejelentéseik száma 30%-kal nőtt az elmúlt 5 évben.

Az ugyanebben az időszakban kiadott szabadalmak száma körülbelül 30 000 volt, ami 2022 óta a legmagasabb.

10. Trinidad és Tobagoban a legalacsonyabb a szabadalmi bejelentések értéke, 2020-ban körülbelül 111.

(TheGlobalEconomy, IPOTrinBago)

Trinidad és Tobagóban a legalacsonyabb a szabadalmi bejelentések értéke

Trinidad és Tobagóban rezidensek és nem rezidensek nyújtottak be kérelmet 2019-ben, összesen 113 szabadalommal. A következő évben 111 szabadalmi bejelentést nyújtottak be.

Ez a Szabadalmi Együttműködési Szerződésnek köszönhető, amely a nemzetközi lefedettséget kereső magánszemélyek preferált bejelentési eszközévé vált.

Következtetés

A szellemi tulajdon manapság a legfontosabb, mivel védi az ötleteket és a találmányokat. A statisztikák rávilágítanak annak értékére és a társadalomra gyakorolt ​​hatására.

A szellemi tulajdonjogok felhatalmazzák a feltalálókat azáltal, hogy kizárólagos tulajdonjogot és ellenőrzést biztosítanak számukra alkotásaik felett. Az adatok rávilágítanak az IP-vel kapcsolatos tevékenységek nagyságrendjére világszerte. A lopással kapcsolatos tevékenységek növekedése több milliárd dollárba kerül, és változnia kell.

A szellemi tulajdonnal kapcsolatos dinamikák és statisztikák megértésével az alkotók megalapozott döntéseket hozhatnak, hogy segítsenek nekik ebben a folyamatosan fejlődő világban.

GYIK

  1. Mi a 4 leggyakoribb szellemi tulajdonság?

    A szellemi tulajdon leggyakoribb típusai a szabadalmak, a szerzői jogok, az üzleti titkok és a védjegyek.

  2. Mekkora a szellemi tulajdon ipar?

    Az iparágat nehéz számszerűsíteni, mivel pontosan magában foglalja a különböző szakaszokat.

  3. Mi a tény a szellemi tulajdonnal kapcsolatban?

    A szellemi tulajdonnal kapcsolatos egyik tény az, hogy megvédi a találmányokat és az új technológiák terveit a lopástól és a visszaélésektől.

  4. A szabadalmakat tartják a legnépszerűbbnek a négy szellemi tulajdon közül.

A szerzőről

Peter, az eOldal.hu tapasztalt SEO szakértője és tartalomgyártója. Több mint 10 éve foglalkozik keresőoptimalizálással és online marketinggel, amelyek révén számos magyar vállalkozás sikerét segítette elő. Cikkeiben részletes és naprakész információkat nyújt az olvasóknak a legfrissebb SEO trendekről és stratégiákról.