12 Figyelemre méltó tesztautomatizálási statisztika

Peter

Egy 2022-es felmérésben a cégek 39%-a arról számoltak be, hogy több időre van szükségük a szoftverfejlesztési szakaszban. Szerintük a minőségi kimenet korlátozott időn belüli fenntartása megakadályozza, hogy megfelelő tesztelési lefedettséggel rendelkezzenek.

Ez a kihívás arra késztette a fejlesztők 30%-át, hogy kézi tesztelésről automatizáltra váltsanak. A tesztautomatizálás egy gyorsabb technika a szoftverek emberi beavatkozás nélküli validálására. Az előrejelzések szerint 2027-re eléri az 52,7 milliárd dollárt is.

A fejlesztők aggályainak megválaszolásából többet is megtudhat a tesztelés automatizálásáról, és arról, hogyan alakította a tesztelést olyanná, amilyen ma.

A szerkesztő választása

  • A tesztautomatizálásnak van a CAGR 16,4% előrejelzések szerint 2022-2027 között.
  • 2030-ra a tesztautomatizálás várhatóan eléri 89,81 milliárd dollár.
  • a cégek 33%-a automatizált tesztelésre váltanak.
  • a fejlesztők 28,3%-a küzdenek az automatizálási teszteléshez szükséges eszközök megtalálásában.
  • a cégek 60%-a jó ROI-t ért el az automatizálási tesztelés során.
  • a fejlesztők 75%-a használjon funkcionális és regressziós teszteket.
  • a fejlesztők 44%-a használjon CI/CD eszközöket.
  • A tesztautomatizálás létfontosságú a minőségbiztosítás szempontjából a cégek 42,5%-a.

A tesztelés hány százaléka automatizált?

2020-ban a vállalkozások 33%-a folytatja majd az automatizálás tesztelését folyamataik 50-70%-át. Míg 20%-uk elismeri, hogy folyamataik több mint 75%-át automatizálják, ezek a számok azt mutatják, hogy a vállalkozások elkezdték felismerni az automatizálás előnyeit.

A vállalatok még növelik minőségbiztosítási költségvetésüket az automatizált teszteléshez. Cserébe javította a fejlesztők termelékenységét, miközben megőrizte a szoftver minőségét még a megjelenés előtt.

További lenyűgöző tényeket tudhat meg a tesztautomatizálásról a piac méretével, a fejlesztők általi elfogadásával és a legújabb trendekkel kapcsolatban.

Automatizálási tesztelés Piac mérete

Automatizálás-Tesztelés-Piacméret

2022-ben az automatizálási tesztelés értéke elérte a 24,7 milliárd dollárt, és 2027-re várhatóan eléri az 52,7 milliárd dollárt. A folyamatos növekedés a vállalatok folyamataik hatékonyságának növelése iránti érdeklődését tükrözi.

A vállalkozásoknak a minőség megőrzése melletti több időre van szüksége néhány eljárás automatizálásának ötletére. Gyorsabb visszacsatolási ciklust biztosít, és csökkenti az üzleti költségeket.

Tekintse meg az alábbi statisztikákat az automatizálási tesztelés folyamatos növekedéséről.

1. A tesztautomatizálás CAGR-értéke 16,4% az előrejelzések szerint 2022 és 2027 között.

(DogQ blog)

A tesztautomatizálási piac 16,4%-os CAGR növekedést prognosztizál 2022-2027 között. Sok szervezet keresi a módszereket munkája minőségének és hatékonyságának javítására. Ez növeli az érdeklődést az automatizálási tesztelésre való átállás iránt.

2. Az előrejelzések szerint 2030-ra a tesztautomatizálás eléri a 89,81 milliárd dollárt.

(Ellenőrzött piackutatás)

Ebben a digitális korszakban az automatizált tesztelés alapvető összetevőnek számít.

Az automatizálási tesztelés értéke 2021-ben elérte a 19,9 milliárd dollárt, és folyamatosan növekszik. Az előrejelzések szerint 2030-ra eléri a 89,81 milliárd dolláros piacot.

Ez az előrejelzés azt bizonyítja, hogy a tesztelés automatizálása a következő években is törekedni fog.

3. Az Egyesült Államokban 1,5%-os CAGR-t jósolnak a tesztelési szolgáltatások iránti megnövekedett kereslet miatt.

(Future Market Insights)

CAGR-országonként

A 2022-2032 közötti előrejelzési időszak azt mutatja, hogy az Egyesült Államok tesztautomatizálási piaca 1,5%-os CAGR-el fog bővülni.

Kínának ígéretes CAGR-je is van a tesztautomatizálási piac számára. A kínai piacra 1,2%-os CAGR-t jósolnak. A növekedés az országba érkező növekvő befektetéseknek köszönhető.

Íme a tervezett CAGR listája országonként:

  • Amerikai piac – 1,5%
  • brit piac – 0,9%
  • Kínai piac – 0,9%
  • Japán piac – 0,2%
  • dél-koreai piac – 0,2%

Szoftvertesztelési automatizálási statisztika

2022-ben a vállalatok 55%-a állította, hogy továbbra is automatizált tesztelési stratégiákat alkalmaz, mivel termékeik minőségi javulását tapasztalják. Ennek néhány előnye a következők:

  • megnövekedett termelési ráta
  • a fejlesztők termelékenységét
  • nagyobb hatékonyság és rövidebb munkaidő
  • jobb termékminőség
✅ Pro tipp:
Ha szeretné ellenőrizni rendszerei erősségét, kiberbiztonsági szakértőket fogadhat, akik behatolnak és tesztelik a biztonságukat.
Így a fejlesztőkkel együtt dolgozhat azon, hogy milyen frissítéseket kell végrehajtania a biztonság érdekében.

Ezeken az előnyökön kívül még többet kell tudni a szoftvertesztelés automatizálásáról. Alább láthatók a vonatkozó adatok:

4. A cégek 33%-a tér át automatizált tesztelésre.

(perfect.io)

2023-ban a vállalatok a tesztek lefedettségére fognak összpontosítani – ez a tesztelési stratégia döntő tényezője. Ennek a tényezőnek való megfelelés érdekében a vállalatok 33%-a áttért az automatizált tesztelésre, hogy átfogóbb teszteket lefedjen a felhasználókon és eszközeiken.

✅ Pro tipp:
Vállalkozástulajdonosként bővítheti és optimalizálhatja a tesztek lefedettségét az alkalmazás megbénítását célzó támadások elleni teszteléssel, a laborkonfiguráció optimalizálásával és az adatok kiegyensúlyozásával.

5. A fejlesztők 28,3%-a nehezen találja meg a megfelelő eszközöket az automatizálási teszteléshez.

(Kobiton)

Egy felmérés szerint a fejlesztők 28,3%-ának nehézséget okoz a megfelelő eszköz kiválasztása az automatizálási teszteléshez. Egyes fejlesztőknek meg kellett győzniük cégeiket, hogy fektessenek be az automatizálásba, ami költségvetési korlátokhoz vezetett.

Ez a költségvetési probléma nehézséget okoz a fejlesztőknek a megfelelő automatizálási eszköz kiválasztásában.

6. A cégek 60%-a jó ROI-t ért el az automatizálási tesztelés során.

(DogQ blog)

Beszámoltak arról, hogy a tesztelő csapatok pozitív megtérülést (ROI) értek el. A cégek több mint 60%-a jó megtérülést tapasztalt, és máris kihasználja annak előnyeit.

További fejlesztéseket hajtanak végre, hogy lépést tartsanak a legújabb szoftverautomatizálási trendekkel.

Automatizált tesztbefogadási statisztikák

A pozitív visszajelzéseknek és a megnövekedett megtérülésnek köszönhetően a vállalatok ma már jobban fogékonyak az automatizálás tesztelésére, és minőségbiztosítási költségvetésük 30-49%-át automatizálásra fordítják.

Ez azt jelenti, hogy egyre több vállalkozás reagál a folyamatok automatizálásának ötletére.

🎉 Érdekes tény:
A tesztelés során egy naptól 2 hétig tart a tesztautomatizálási szkriptek frissítése, nem beszélve az 1-3 napos kódolásról. Ez nagyobb kihívást jelent a heti termékkiadásban.

Az automatizált folyamatok beépítése elősegítheti a folyamat idővonalának szűkítését. Az automatizált tesztek alkalmazásának jobb megértése érdekében az alábbiakban statisztikát olvashat az azt használó vállalatokról:

7. A fejlesztők 75%-a használ funkcionális és regressziós tesztelést.

(AIMmultiple)

Mivel a legtöbb vállalat a tesztautomatizálást alkalmazza, a fejlesztők 75%-a funkcionális és regressziós tesztelést alkalmaz.

A funkcionális tesztelés segítségével a bemenetekre és a kimenetekre összpontosítanak a felhasználó szemszögéből. Segít nekik meghatározni, milyen közel áll az alkalmazás a kívánt követelményekhez.

Eközben a fejlesztők regressziós teszteket végeznek annak biztosítására, hogy a rendszerben lévő frissítések ne befolyásolják az alkalmazás minőségét.

8. A fejlesztők 44%-a használ CI/CD eszközöket.

(Testomat.io)

CI/CD eszközök

A folyamatos integráció/folyamatos szállítás (CI/CD) a szoftverfejlesztési folyamat rugalmas jellemzője. Ezzel a módszerrel a fejlesztések folyamatosan épülnek, tesztelnek, egyesítenek, majd bevetik az ügyfeleket.

Ez az oka annak, hogy a fejlesztők 44%-a ezt használja a tesztautomatizálás során, hogy gyorsabban eljusson a végfelhasználókhoz. A CI/CD főként folyamatos tesztelésre, érvényesítésre és adatok integrálására szolgál a kód kiegészítéseként.

👍 Hasznos cikk:
Ha egyéni szoftvereket szeretne létrehozni vállalkozása számára, ellenőrizze ezeket a szoftverfejlesztő cégeket, és tájékozódjon a szoftverfejlesztés típusairól, életciklusáról és programozásáról.

9. A cégek 42,5%-a jelezte, hogy a tesztautomatizálás létfontosságú a minőségbiztosításhoz.

(Kobiton)

Mivel a cégek elfogadják a tesztautomatizálást, 42,5%-uk a minőségbiztosítás elengedhetetlen részének tartja az automatizálási tesztelést. Míg a fejlesztők 23,4%-a szerint a tesztautomatizálást cégeik újnak és ígéretesnek tartják.

A fennmaradó 34,1% esetében vállalataik nem vették fontolóra az automatizálást a minőségbiztosítási tevékenységeikben. Ez azt mutatja, hogy még mindig van szakadék az automatizálás szükségessége és az automatizált folyamatok alkalmazása között.

2022-ben jelentős növekedés és kereslet mutatkozik a tesztautomatizálás iránt. 2023-tól kezdve minden vállalat innovatív módszereket keres a szoftvertesztelés automatizálásának hatékonyságának javítására.

Ha Ön fejlesztő szeretne maradni a játékban, olvassa el ezeket a legújabb automatizált tesztelési trendeket:

10. A Gitlab a kedvelt CI/CD eszköz, a felhasználók 28,8%-a cégektől származik.

(Kobiton)

A Gitlab a kedvelt CI/CD eszköz, a felhasználók 28,8%-a cégektől származik.

Kihívást jelent a tesztautomatizáláshoz megfelelő eszköz kiválasztása. A GitLab azonban az első helyen áll a leggyakrabban használt CI/CD eszközként, a felhasználók 28,8%-ával.

Kezeli és tárolja a Git-tárolókat, és olyan funkciókat biztosít, mint a folyamatos integráció, a problémakövetés és a wiki-dokumentáció. Ez nagy segítség a fejlesztőknek, mivel előre nem látható problémák esetén ellenőrizhetik a korábbi kódokat ezekből a tárolókból.

Íme a cégek által használt egyéb eszközök:

  • 2. – Jenkins (19,7%) holtversenyben a Circle CI-vel (19,7%)
  • 3. – bambusz (18,2%)
  • 4. – TeamCity (10,8%)
  • 5. – egyéb (2,8%)

11. A digitális vállalkozások 39%-a érdeklődik a kód nélküli tesztautomatizálási megoldások iránt.

(DogQ blog)

A kód nélküli tesztelés egy tesztautomatizálási típus, ahol a tesztelőnek nem kell futtatnia a tesztszkripteket. A cégek 39%-a részesíti előnyben a kód nélküli tesztautomatizálási megoldásokat, mivel az csökkenti a tesztelési kihívásokat, mivel felgyorsítja a szoftvergyártási folyamatot.

12. A Digital Twin Model 2031-re várhatóan eléri a 183 milliárd dollárt.

(Keysight)

A Digital Twin Model várhatóan eléri a 183 milliárd dollárt

A Digital Twin Model várhatóan megduplázza a 183 milliárd dolláros teljes növekedést 2031-re. 2023-ban az előrejelzések szerint a Digital Twin Model lendületet fog kapni a szoftvertesztelési ágazatban. Sokan változtatnak a platformok közötti tesztelés hatékonyabbá tétele érdekében.

A Digital Twin Modellel a tesztelők leképezhetik a kapcsolási rajzokat és a felhasználói felületet. Bármilyen eszközt vagy operációs rendszert képes feldolgozni, hogy időt és forrásokat takarítson meg. Ez a modell segít csökkenteni a viselkedésvezérelt fejlesztések és tesztelési automatizálási esetek elkészítéséhez szükséges időt.

Bottom Line

Az évek során a tesztautomatizálás jelentős tevékenységgé vált a technológiai iparban. Arra ösztönözte a fejlesztőket, hogy olyan szoftvereket hozzanak létre, amelyek összegyűjtik azokat az adatokat, amelyeken az emberek dolgozhatnak.

A fenti statisztikák a szervezetek és vállalatok növekvő érdeklődését mutatják a tesztautomatizálás iránt. Egyre több vállalat törekszik szoftverinnovációjának felgyorsítására és versenyelőnyének növelésére.

Az automatizálással a vállalatok csökkenthetik az egyes tevékenységekhez szükséges időt, és a kritikusabb feladatok elvégzésére összpontosíthatnak, amelyek jelentősen hozzájárulnak az üzlethez.

GYIK

  1. Mi a különbség az automatizálás és a kézi tesztelés között?

    A kézi tesztelés lehetővé teszi az emberek számára, hogy lépésről lépésre teszteljék tesztszkriptek nélkül. Másrészt az automatizálási tesztelés lehetővé teszi a tesztek automatikus végrehajtását eszközökön és szoftvereken keresztül.

  2. Mekkora a tesztautomatizálás meghibásodási aránya?

    A rossz automatizálási tervezési gyakorlatok okozták a sikertelen automatizálási parancsfájlok 70%-át.

  3. Mi az automatizálás 3 előnye?

    Az automatizálás számos előnnyel jár, beleértve a nagyobb pontosságot, megbízhatóságot és termelékenységet.

A szerzőről

Peter, az eOldal.hu tapasztalt SEO szakértője és tartalomgyártója. Több mint 10 éve foglalkozik keresőoptimalizálással és online marketinggel, amelyek révén számos magyar vállalkozás sikerét segítette elő. Cikkeiben részletes és naprakész információkat nyújt az olvasóknak a legfrissebb SEO trendekről és stratégiákról.