13+ képregényeladási statisztika, amit tudnod kell 2024-ben

Peter

A képregények nagy üzlet. A gyűjtők és rajongók évente több millió dollárt fizetnek ki a legújabb kiadások és gyűjtemények megvásárlására és kereskedelmére. De mi a trend? Melyek a legkelendőbb címek? És ki veszi meg ezeket a képregényeket?

Nézzünk meg néhány képregényeladási statisztikát, és sok választ adunk kérdéseire.

Érdekes Képregény-eladási statisztika

A képregényipar az elmúlt években növekedett, és érdekes trendek jelennek meg. Nézze meg ezeket az érdekes képregény-tényeket!

  • A képregényeladások Észak-Amerikában közel 2,08 milliárd dollárt termeltek 2021-ben, szemben a 2020-as 1,28 milliárd dollárral.
  • A nyomtatott képregények globális piaca 2022-ben 7,79 milliárd dollár volt, szemben a 2021-es 7,14 milliárd dollárral.
  • Az amerikai képregényeladások több mint 90%-a a Comichron és a Diamond Comics tulajdona.
  • A DC egyik legikonikusabb képregényszereplője, Batman eddig 474 millió példányban kelt el.
  • A Spawn Scorched #1 volt a legkelendőbb képregény 2022 januárjában.
  • Az első képregény, A sárga kölyök Mcfadden lakásában, 1897-ben jelent meg először.
  • A One Piece a legnagyobb példányszámban eladott képregénygyűjtemény, mintegy 490 millió eladással világszerte.

Általános képregény-eladási tények

A képregényipar számos változáson ment keresztül az elmúlt években, nagyrészt a képregényfilmek hatására. Ez átütő hatással volt az eladásokra. Ezek a statisztikák világos képet adnak az iparág teljesítményéről.

1. Batman, az egyik legikonikusabb DC képregényfigura, eddig 474 millió példányban kelt el.

(Wikipédia)

Batman az egyik legismertebb képregényszereplő. A karakter számos különböző iterációban jelent meg, összesen 474 millió kiadással.

2. A One Piece a legnagyobb példányszámban eladott képregénygyűjtemény, mintegy 490 millió eladással világszerte.

(Wikipédia)

Japán a legnagyobb globális képregénypiac, a népszerű One Piece manga pedig a világ legnagyobb mennyiségben eladott képregénygyűjteménye.

3. A Spawn Scorched #1 volt a legkelendőbb képregény 2022 januárjában.

(ICv2)

A Spawn egy régóta futó képregénysorozat, amely erős kultusszal rendelkezik. Bár nem olyan mainstream, mint néhány Marvel és DC, mégis ez volt a legkelendőbb képregény 2022 januárjában.

4. Értékesítése digitális képregények 2020-ban 750 millió dollárral nőtt.

(Screen Rant)

A digitális képregényeladások folyamatosan növekszenek, ahogy egyre több platform fejlődik, és egyre több kiadó készíti el képregényeinek online változatát. A nyomtatott kiadások még mindig jelentősen meghaladják a digitális kiadásokat, de a digitális eladások 750 millió dollárral nőttek 2020-ban.

Képregénypiaci részesedés Statisztika

Bár vannak olyan nagy nevek a képregény-szektorban, mint a Marvel és a DC, a piac megosztott néhány kisebb kiadóval.

5. Az amerikai képregényeladások több mint 90%-a a Comichron és a Diamond Comics tulajdona.

(Diamond Comics)

A Diamond Comics az egyik legnagyobb képregényterjesztő az Egyesült Államokban. A rajtuk keresztül bonyolított eladások az összes értékesítés 90%-át teszik ki országosan.

6. A Marvel Comics piaci részesedése 31,7% volt 2021 végén.

(Statisztika)

A Marvel az egyik legnagyobb képregénycég. Régóta vezető név az iparágban és a DC legfőbb riválisa. A filmes univerzumban elért siker pedig még nagyobb növekedést inspirált. 2021 végére az összes eladás 31,7%-át birtokolták.

7. A DC Comics 27,1%-os piaci részesedéssel rendelkezett 2021 végén.

(Statisztika)

A DC és a Marvel folyamatosan küzd az első helyért, de mindkettő jócskán felülmúlja kisebb versenytársait. A DC azonban ritkán verte meg a Marvelt a piaci részesedés tekintetében. A legutóbbi képregényeladási statisztikák azt mutatják, hogy a DC képregényeladásai felzárkóztak a járvány idején, de a Marvel így is az élen végzett.

8. Japán a globális piaci részesedés 43%-ával rendelkezik.

(Aldusnet)

A képregény-üzletág Japánban hatalmas, és a teljes globális piaci részesedés 43%-át birtokolják, így ők a világ legnagyobb képregénypiaca. A mangaipar statisztikái azt mutatják, hogy a Marvel és a DC kevésbé elterjedt Japánban, de továbbra is dominálnak a képregényeladásokban.

Képregénybevétel Statisztika

A képregények népszerűsége azt jelenti, hogy a kiadók sok bevételt termelnek.

9. A globális képregénypiac várhatóan 2030-ban eléri a 17,52 milliárd dollárt, szemben a 2022-es 7,79 milliárd dollárral.

(Grand View kutatás)

A piac mérete 2022-től 2030-ig 10,5%-os CAGR-rel fog növekedni. 2021-ben a képregénypiac értéke 7,14 milliárd dollár volt.

A képregények már a múltban is népszerűek voltak, de nem számítottak a szórakozás főáramának. A Marvel és DC filmsorozatok növekvő népszerűségével azonban a képregények nagy új közönségre találtak, és az iparág jelentősen nőtt.

10. A képregényeladások 2021-ben elérték a 2,08 milliárd dollárt, ami 62,5%-os növekedés 2021-hez képest.

(Statisztika)

A nyomtatott képregények 1,28 milliárd dollár bevételt generáltak 2020-ban, szemben a 2019-es 1,21 milliárd dollárral. Ez a növekedési tendencia várhatóan folytatódik, bár a COVID-19 világjárvány miatt némi fennakadást okozott.

11. A japán mangaipar értéke 613 milliárd jen.

(Statisztika)

Hatszáztizenhárom milliárd jen körülbelül 530 millió amerikai dollárt jelent.

Képregény demográfia

Annak ellenére, hogy a képregények egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek, és az új címek különböző társadalmi csoportokból vonzzák az olvasókat, vannak erős trendek a képregény-demográfia tekintetében.

12. A képregények és képregények 63%-át férfiak vásárolják meg.

(ICv2)

A listán szereplő képregényeladási statisztikák közül valószínűleg ez a legkevésbé meglepő. A képregényeket hagyományosan férfiak uralta iparágnak tekintik, és a statisztikák ezt tükrözik. Azonban egyre több címet találsz kiadva női karakterekkel és írókkal, így ez a demográfia valószínűleg megváltozik.

13. A 13-29 évesek az összes képregény 57%-át vásárolják meg.

(ICv2)

Az sem meglepő, hogy a fiatalabb nemzedéknek szóló történetekkel inkább több képregényt vásárolnak.

14. A képregényvásárlások 71%-át fehér vásárlók vásárolják.

(ICv2)

A képregényvilág nem egy különösebben befogadó iparág, vásárlói elsősorban fehér háttérből származnak. A fennmaradó vásárlások 13%-a latin, 14%-a fekete és 5%-a ázsiai.

Tekerje fel

A képregényeladások erősek, és a COVID-19 okozta bizonyos fennakadások ellenére tovább nőnek. Az iparág dollármilliárdokat ér, és a DC és a Marvel képregények uralják. Ugyanakkor Japán rendelkezik a legnagyobb piaci részesedéssel, a globális piac 43%-ával.

Ezek a statisztikák jó jelzést adnak az iparág helyzetéről és annak fejlődéséről.

GYIK

  1. Csökkennek a képregényeladások?

    A rövid válasz: nem. Az elmúlt néhány évben folyamatosan növekvő eladások következtében a képregények eladása továbbra is növekedni fog – különösen, mivel a karakterek népszerűsége a moziban való megjelenés miatt nő.

  2. Melyik demográfiai csoport vásárol képregényeket?

    A legtöbb képregényvásárló fehér férfi. Az iparág azonban lassan egyre befogadóbb, egyre több címet céloznak meg a különböző társadalmi csoportok.

  3. Melyik korosztály vásárolja meg a legtöbb képregényt?

    A legtöbb képregényt vásárló korosztály a 13-29 évesek.

  4. Mekkora a képregénypiac?

    A képregényeladási statisztikák 7,14 milliárd dolláros globális piaci értéket tükröznek.

A szerzőről

Peter, az eOldal.hu tapasztalt SEO szakértője és tartalomgyártója. Több mint 10 éve foglalkozik keresőoptimalizálással és online marketinggel, amelyek révén számos magyar vállalkozás sikerét segítette elő. Cikkeiben részletes és naprakész információkat nyújt az olvasóknak a legfrissebb SEO trendekről és stratégiákról.