A Windows a leggyakrabban használt operációs rendszerként a kibertámadások leggyakoribb célpontja. 2020 elején, Az összes rosszindulatú támadás 83%-a célzott Windows számítógépekre.
Ezenkívül a Microsoftnak több mint 660 veszélyes biztonsági hiányossága volt, ami ki van téve a rosszindulatú programoknak.
Ilyen biztonsági problémák esetén az olyan beépített védelem, mint a Windows tűzfal, kulcsfontosságúvá válik. Mindazonáltal olyan korlátozásokkal jár, amelyek bizonyos felhasználókat arra kényszerítenek, hogy kikapcsolják.
Olvasson tovább, ha többet szeretne megtudni a Windows tűzfalról, és arról, hogy miért ne kapcsolja ki.
Mi az a Windows tűzfal?
A Windows tűzfal az összes továbbított adat szűrésével és vizsgálatával védi a hálózatot. Ezenkívül megakadályozza a potenciálisan káros adatok áthaladását az interneten.
A Windows tűzfal megakadályozza a nem megfelelő vagy nem jóváhagyott hozzáférést. Ezzel az eszközzel a felhasználók elkerülhetik az esetleges adat- és operációs rendszer fertőzéseket.
📝 A tűzfal definíciója A tűzfal egy biztonsági rendszer vagy hálózati biztonsági eszköz egy belső magánhálózat és egy külső nyilvános hálózat között. A „tűzfal” kifejezés a fizikai falak gondolatából származik, amelyek megakadályozzák a tűz terjedését vészhelyzetekben. |
Különféle tűzfalak léteznek, és mindegyiknek megvannak a saját működési szabályai. Minden típusú Windows tűzfalnak más-más szabálykészlete van minden hálózattípushoz:
- Nyilvános hálózat (nem felfedezhető)
- Privát hálózatok (feltárható)
- Domain hálózatok (munkahely)
👍 Hasznos cikk Az első két hálózat a leggyakoribb típus, amellyel találkozni fog. Ezért alapvető fontosságú, hogy tudjuk, miben különböznek a nyilvános és a magánhálózatok, és mindegyikük használati eseteit. |
Okok a Windows tűzfal letiltásának elkerülésére
A Windows tűzfal védi a rendszert a számítógépes fenyegetésekkel szemben. Előnyei ellenére egyes felhasználók kikapcsolják a Windows tűzfalat, hogy hozzáférjenek valamihez.
Ennek ellenére számos oka van annak, hogy miért ne kapcsolják ki.
Tekintse meg az 5 legfontosabb okot, amiért ne tiltsa le a Windows tűzfalait:
1. Akadályozza meg a jogosulatlan távoli hozzáférést
Amikor a felhasználó kikapcsolja a Windows tűzfalat, lehetséges illetéktelen hozzáférés lép fel.
A hackerek engedély nélkül hozzáférhetnek a számítógép erőforrásaihoz, és fontos információkat lophatnak el.
2. Biztosítsa az eszközt a lehetséges veszélyektől
A Windows tűzfal elengedhetetlen a biztonságkezeléshez. A tűzfal segítségével a számítógép privát és biztonságos marad a veszélyt jelentő szolgáltatásokkal szemben.
A Windows tűzfal gyors válaszokat ad, és nagyobb forgalmat tesz lehetővé. Ezenkívül megvédi a hálózatot az adathalász támadásoktól.
👍 Hasznos cikk Bár a tűzfal letiltása kockázatokkal jár, bizonyos esetekben ki kell kapcsolnia. Ilyen esetekben többféleképpen is kikapcsolhatja a tűzfalat. |
3. Ellenőrizze a Rendszerforgalmat
A Windows tűzfal lehetővé teszi a nem védett portok alapértelmezett blokkolását. Biztosítja, hogy csak a szükséges és biztonságos programok és szolgáltatások kerüljenek át a rendszeren.
4. Védekezzen a rosszindulatú programok ellen
A Windows tűzfal a káros adatok és programok kiszűrésével és azonosításával akadályozza meg a rosszindulatú programokat.
🔓Biztonsági megjegyzés Néha a rosszindulatú programok és vírusok túljuthatnak a tűzfalon. A legjobb, ha víruskereső szoftvert használ az eszköz védelmére. Segítségével különféle rosszindulatú programokat észlelhet, semlegesíthet és eltávolíthat eszközén. Ha nem tudja, melyiket válassza, a Trend Micro és a Surfshark megbízható víruskereső alkalmazásokat kínál. |
5. Védje és biztosítsa a hálózatot
A Windows tűzfal megvédi a Windows rendszert a hálózati alapú fenyegetésektől. A felhasználók szabályozhatják, hogy ki férhet hozzá a számítógép rendszeréhez.
✅Pro tipp Ha egy adott alkalmazást szeretne használni, de a tűzfal korlátozza, akkor csak az adott alkalmazásnál kapcsolhatja ki. Így a tűzfal aktív marad más fenyegetésekkel szemben. |
Mi történik, ha letiltja a Windows tűzfalat?
A Windows tűzfal kikapcsolása számos lehetőséget nyit meg a hackerek számára a felhasználók megtámadására. Sebezhetővé teszi a rendszert mindenféle kibertámadással szemben.
Amikor a felhasználó kikapcsolja a Windows tűzfalat, az extra réteg vagy akadály megszűnik. A hackerek rendelkezhetnek az adatokhoz való korlátlan hozzáférés, ami adatvédelmi incidenshez vezethet.
A legrosszabb, ami történhet, az a teljes hálózati összeomlás. Ez a probléma akkor fordul elő, ha a rendszer nem rendelkezik elegendő védelemmel. A számítógépes támadók leállíthatják a rendszert.
Amikor a rendszer leáll, a hibás beállítások visszaállítása napokat vagy heteket vesz igénybe. Az adatvesztés akkor is fenyegetést jelent, ha a felhasználók kikapcsolják a Windows tűzfalat.
🎉Mókás tény Az első Windows tűzfal 2011-ben futott Windows XP rendszerben. Azóta minden verzióval folyamatosan javult. |
A Windows tűzfal engedélyezésének lépései
A tűzfal segít a felhasználóknak megvédeni magukat az illetéktelen hozzáféréstől.
A Windows tűzfal engedélyezéséhez kövesse az alábbi egyszerű lépéseket.
Windows 10 eszközökhöz:
1. lépés: Nyissa meg a vezérlőpultot, majd válassza a lehetőséget Rendszer és biztonság.
2. lépés: Válassza a „Windows Defender tűzfal.”
3. lépés: Válassza ki Kapcsolja be vagy ki a Windows Defender tűzfalat.
4. lépés: A testreszabott beállítások alatt kapcsolja be a tűzfalat a magán- és nyilvános hálózatokhoz.
Windows 11-es eszközök esetén:
1. lépés: Kattintson a jobb gombbal a Windows logóra, majd kattintson a gombra Beállítások elemre.
2. lépés: Válassza ki Adatvédelem és biztonság, majd válassz Windows biztonság.
3. lépés: Kattintson Tűzfal és hálózatvédelem.
4. lépés: Válasszon egy hálózati profilt: Domain, Privát vagy Nyilvános.
5. lépés: A tűzfal bekapcsolásához kapcsolja át a bekapcsolási beállításokat.
📝 Megjegyzés A tűzfal már be van kapcsolva, ha a Tűzfal és hálózati védelem nem rendelkezik a Piros X ikon. |
Következtetés
A Windows tűzfal megvédi a számítógépeket a számítógépes fenyegetésektől. Ezek a fenyegetések közé tartozik az adatszivárgás, a személyazonosság-lopás és sok más.
A Windows tűzfalnak van néhány előnye, de néhány hátránya visszatartja a felhasználókat a használatától. A Windows tűzfal letiltása azonban súlyos kibertámadásokhoz vezethet.
GYIK
-
A tűzfal lelassítja az internetet?
Igen, a tűzfal befolyásolhatja az internet sebességét, ha olyan gyorsan képes feldolgozni az adatokat, mint a felhasználó internetsebessége.
-
A tűzfalak hackerbiztosak?
Nem, a tűzfal biztonságos lehet, de a hackerek különböző módszerekkel átjuthatnak rajta. Ez történhet IoT-eszközökön, szociális tervezésen, SQL injekciós támadásokon vagy hibás konfiguráción keresztül.
-
Hány tűzfalat futtathatok egyszerre?
A felhasználók egyszerre több tűzfalat is futtathatnak. Ez azonban kimerítheti az erőforrásokat. Ezen túlmenően ezek a tűzfalak ütköző funkciókkal találkozhatnak egymással.