A Google tisztázza a Canonical és a Noindex egyidejű használatát

Peter

A Google munkatársa, John Mueller tisztázta azt a régóta fennálló zavart, hogy helyénvaló-e egy noindex szabályt és egy kanonikus címkét használni ugyanazon az oldalon. Egy 2021-es nyilatkozat azt sugallta, hogy mindkettő használata „talán” működhet, de legutóbbi nyilatkozata részletesebb és határozottabb választ ad.

Noindex szabály és rel = Canonical

A HTML-elem olyan, mint egy weboldal építőköve. Az attribútum (mint például a rel=canonical) olyan dolog, amely további információkkal módosítja az elemet.

A Google dokumentációja szerint:

„rel=”canonical” linkkommentárok: Erős jelzés arra vonatkozóan, hogy a megadott URL-nek gyűjtővé kell válnia.

A noindexnek és a kanonikusnak a következőképpen kell működnie:

  • A noindex szabály egy olyan utasítás, amelyet a Google-nak be kell tartania.
  • A rel=canonical egy „erős jel”, amely figyelmen kívül hagyható.

A rejtély az, hogy a noindex látszólag érvényteleníti a kanonikust, mert elméletileg a Google nem fogja látni. Tehát ha a Google nem látja a kanonikust, akkor miért mondta korábban John Mueller egy 2021-es videóban, hogy helyes mindkettőt használni?

Amit Mueller mondott 2021-ben

A kérdést feltevő személy egy SEO Office Hours Hangout YouTube-videót idézett 2021-ből, ahol Mueller a kanonikus vagy a noindex szabály használatát javasolta, elmagyarázva a különbségeket. Később azonban fedezett, és azt mondta, hogy a noindex és a canonical is használható egyszerre, de ezt az állítást azzal minősítette, hogy „talán” a Google továbbíthatja a kanonikus jelet, ezáltal kizárva egy oldalt az indexből, miközben kanonizálja a preferált webet. oldalon.

Mueller 2021-es videójának ez az a része, amelyre a kérdést feltevő hivatkozott:

„… mindkettőt megteheti.

És ez valami… ha például külső hivatkozások erre az oldalra mutatnak, akkor az, hogy mindkettő ott van, valahogy segít nekünk abban, hogy jól kitaláljuk, nem szeretnéd indexelni ezt az oldalt, de megadtál egy másikat is.

Szóval lehet, hogy néhány jelet továbbíthatunk.”

Képernyőkép a 2021-es SEO irodai Hangouts-videóról

Amint fentebb látható, John Mueller a „talán”-val minősítette kijelentését, ami arra utal, hogy ez nem egy abszolút fekete-fehér állítás, hanem inkább egy szürke árnyalatokkal színezett kijelentés. Mueller nem magyarázta meg, miért használta a „talán” szót, amikor válaszolt, de ez egy árnyalat, amelyet érdemes megjegyezni.

Rendben van a Noindex és a Canonical Tag használata?

Ezt a kérdést tették fel a Redditen:

„Szia u/johnmu, ezt néztem… ahol azt tanácsolja, hogy egyszerre használja a noindex és a kanonikus címkéket.

Meg tudná erősíteni, hogy ez még mindig érvényes-e, és ha a noindexelt oldal gyűjtőcímkét tartalmaz, akkor a visszamutató jeleket továbbítja a kanonikus verzióhoz?

Például a CNN a /t-shirt/grey/?price=50 oldalra hivatkozik, amely nincs indexelve. A noindex mellett a /t-shirt/grey/ kanonikus címkét is hozzáadhatja, és a google továbbíthatja a CNN link jelét a kanonikus verzióhoz.

Köszönöm”

John Mueller válaszol a Noindex & Canonical kérdésére:

Mueller egy abszolútabb választ kínált azáltal, hogy megerősítette, hogy a legjobb az egyiket vagy a másikat választani, és kifejtette, hogy a noindexelt kanonikus adatokat a Google esetleg nem veszi fel, és ezzel megmagyarázta, miért mondta „talán” a 2021-es YouTube-videóban.

Azt írta:

„…én csak egyet választanék (noindex vagy követett linkek). A noindexelt oldal linkjeit fel lehet venni, de ez nem garantált. A SEO gyakran arról szól, hogy egyértelművé tegyük az Ön preferenciáit, nem pedig a talán preferenciáit. Ezenkívül hasznos realistának lenni: néha (gyakran) egy jó webhelystruktúra, amely általában jól működik a keresőmotorok számára, jobb, mint a linkekre (vagy a SEO bármely más egyedi aspektusára) való túlzott összpontosítás.”

Mueller válasza elmagyarázza a Noindex és a Canonical használatát

Válasza sok mindent megmagyaráz, és megvilágítja, miért fedezett 2021-ben a „talán” szóval, miközben nem megy pontosan annak részleteibe, hogy a Google miért vesz fel egy kanonikust, ha egy noindex szabályt hívnak meg.

Azok számára, akik egy kicsit részletesebben szeretnének tudni arról, hogy Mueller szerint miért kerülhet sor a kanonikus átvételre, van egy 2020-as tweet a Google-tól, Gary Illyestől, amelyben elmagyarázza azt a technikai okot, hogy a Google miért láthat linkeket, ha a helyén van egy noindex.

Furcsa részlet, hogy a kérdést 2020-ban Twitteren közzétevő személy a robots meta noindex-ről kérdezett „follow” direktívával, de a helyzet az, hogy a Google robots metatag dokumentációja szerint nincs olyan, hogy „follow” direktíva. . Azért nem létezik „követés” utasítás, mert a linkek követése a Googlebot alapértelmezett viselkedése.

Gary a Twitteren írta:

„valami noindexet tartalmaz, amely soha nem éri el a megjelenítési indexet, de a lekért másolatot megkapjuk például a linkdiagram kiszámításához.”

A „link graph” számítás a webhelyek (kicsinyített) hivatkozási grafikonjára való hivatkozás, amely az oldalak és webhelyek közötti kapcsolati kapcsolatok térképe.

Képernyőkép Gary Illyes tweetéről

Olvassa el John Mueller válaszát itt:

Használja a noindexet a kanonikus címkével?

A szerzőről

Peter, az eOldal.hu tapasztalt SEO szakértője és tartalomgyártója. Több mint 10 éve foglalkozik keresőoptimalizálással és online marketinggel, amelyek révén számos magyar vállalkozás sikerét segítette elő. Cikkeiben részletes és naprakész információkat nyújt az olvasóknak a legfrissebb SEO trendekről és stratégiákról.