A WordPress témája magába foglalja a márkáját, és jó felhasználói élményt nyújt. De az emberek gyakran megfeledkeznek a keresőoptimalizálás szempontjáról.
Az a WordPress téma, amely nem SEO-barát (vagy ami még rosszabb, dagadt és lassú), valódi akadályt jelenthet a keresőmotorok eredményoldalai (SERP) élére kerülésért folyó heves versenyben.
És mivel a magasabb helyezés nagyobb organikus forgalmat, potenciális ügyfeleket és bevételt eredményezhet – ez az egyik elem, amit igazán szeretnél elérni.
Ebből az útmutatóból megtudhatja, mi az a SEO-barát téma, mit érdemes figyelembe venni a kiválasztásakor, és melyik öt WordPress téma a legalkalmasabb a keresőoptimalizáláshoz.
A keresőbarát WordPress-téma alapjai
A keresőoptimalizálást szem előtt tartó WordPress-téma segít a webhelyeknek jobb helyezéseket elérni a SERP-eken.
Az optimalizált WordPress-témák célja, hogy növeljék a SEO erőfeszítéseit, és nagyszerű felhasználói élményt nyújtsanak.
A WordPress-felhasználók több ezer téma közül választhatnak, és még több ezer téma közül választhatnak külső szolgáltatók.
A legtöbb ilyen téma lenyűgözővé teszi WordPress-webhelyét, de egy pillantás a motorháztető alá más történetet is elárulhat.
Gyenge kódolás, lassú betöltési sebesség és a beépülő modulok támogatásának hiánya rejtőzhet a gyönyörű homlokzat alatt. Mindezek a hibák befolyásolják a keresőmotorok rangsorolását.
Ha jelentős technikai SEO-problémái vannak, a Google nem bízik meg webhelyében, mint iparági hatóság, és valószínűleg nehezen fogja elérni az első oldalt.
Másrészt a SEO legjobb WordPress-témái lenyűgözőek és a legújabb SEO technikákat szem előtt tartva optimalizáltak. Lesz nekik:
- Reszponzív dizájn.
- Tiszta kód.
- Gyors betöltési sebesség.
És ezek segítségével könnyedén optimalizálhatja WordPress-webhelyét.
Hogyan válasszuk ki a legjobb WordPress témát a SEO számára
Szóval, hogyan válasszunk SEO-barát WordPress témát?
A következőket kell tennie:
1. Válasszon egy érzékeny témát
A mobileszközök (a táblagépek kivételével) a weboldal-megtekintések közel 60%-át teszik ki világszerte.
Az okostelefon-használók többsége webhelyeket, termékeket és kapcsolódó tartalmakat keres telefonján. Végül is, ha egy menő termékről hall, általában nem akarja megvárni, amíg hazaér, hogy megnézze.
A SEO-barát WordPress témák reszponzív elrendezésűek. A reszponzív WordPress webhely könnyedén alkalmazkodik a különböző eszközök képernyőméretéhez.
Így a mobil vásárlókat nem fogadja rosszul beállított e-kereskedelmi kezdőlap, amikor átkattint.
A Google előnyben részesíti a mobilbarát webhelyeket, és egy olyan eszközt kínál, amellyel tesztelheti, hogyan teljesít és hogyan teljesít webhelye különböző eszközökön.
2. Válasszon egy témát, amely támogatja a legtöbb beépülő modult
A WordPress beépülő modulok a felhasználók és a webhelytulajdonosok számára további funkciókkal segítenek feltárni webhelye valódi potenciálját.
A WooCommerce, a Jetpack, az Akismet és a Google Analytics népszerű beépülő modulok. Az optimalizálás megkönnyítése érdekében letöltheti a legjobb SEO bővítményeket is.
A választott WordPress témának támogatnia kell a népszerű bővítményeket, különösen azokat, amelyeket rendszeresen használ.
A W3 Super Cache egy példa egy olyan beépülő modulra, amely mindig aktív, mert fenntartja az optimális oldalsebességet. Nem akarja, hogy meghiúsuljon, mert témát váltott.
3. Válasszon egy témát tiszta kóddal
Webhelye kódból áll. Ha a kód rosszul van megírva, az hatással lehet webhelye biztonságára, sebességére és erőforrásaira.
Ugyanez vonatkozik a WordPress témákra is.
A SEO legjobb WordPress-témái tiszta kóddal rendelkeznek, amely biztonságosabbá és megbízhatóbbá teszi őket, kevesebb állásidővel.
A tiszta kód és a SEO kéz a kézben járnak. Ennek az az oka, hogy a tiszta kódú WordPress témák növelik az oldal betöltési sebességét és a SEO rangsorolását.
Például egy optimalizált téma tiszta kóddal felgyorsítja az olyan lényeges SEO-elemek frissítését, mint a meta-, cím- és fejléccímkék. Ez segít a keresőmotoroknak:
- Keresse meg gyorsan ezeket a címkéket.
- Könnyedén feltérképezheti webhelyét.
A választott WordPress-téma elemzéséhez és annak biztosításához, hogy tiszta kódja legyen, amely megfelel a szabványos WordPress kódolási konvencióknak, használja a themecheck.info webhelyet.
Töltsön fel egy témát a webhelyre egy zip fájl segítségével, és az értékeli a témát a biztonság és a kód minősége szempontjából.
Vegye figyelembe, hogy az ingyenes WordPress-témák nem rendelkeznek a legtisztább kóddal, és biztonsági fenyegetést jelenthetnek, különösen, ha a fejlesztő online forrásból másolja és módosítja a kódot.
4. Válasszon egy témát, amely több böngészőn is működik
A Google Chrome, a Mozilla Firefox, a Safari és az Opera elterjedt asztali és mobilböngésző, de van még több. Nem kell mindegyiket kielégítenie, de a témának működnie kell a legnépszerűbb böngészőkön.
A SEO-barát WordPress téma minden népszerű böngészőt kiszolgál, így kényelmessé teszi a felhasználók számára a tartalmak olvasását és megosztását, a böngészőválasztástól függetlenül.
A különböző böngészők támogatása mellett ellenőrizze a verziókompatibilitást. Nem mindenki használja a böngésző legújabb verzióját. A frissítések gyakran késnek az általuk használt eszköztől vagy operációs rendszertől függően.
Ideális esetben webhelyének zökkenőmentesen kell működnie a legnépszerűbb Windows, iOS, Android és Linux böngészők utolsó öt verzióján.
A böngésző kompatibilitás ellenőrzéséhez használhat olyan eszközöket, mint a PowerMapper.
A fejlesztők manuálisan is futtathatnak teszteket a kompatibilitás megállapítására.
5. Gondosan értékelje ki a Page Builder beépülő moduljait
Az oldalkészítő egy WordPress beépülő modul, amely egyszerűbbé teszi webhelye elrendezésének létrehozását a fogd és vidd funkciók segítségével. Gyorsan választhat az előre elkészített elrendezési lehetőségek közül, és húzással helyezheti el az elemeket a kívánt helyre.
Az oldalkészítők kiváló lehetőséget jelentenek az egyszerű webhelykészítéshez, és a legtöbb prémium WordPress téma kínálja őket.
Ha Ön egy digitális marketingügynökség, amely több ügyféllel dolgozik, oldalkészítőket használhat több webhely gyors beállításához.
Az oldalkészítőknek azonban van néhány problémájuk.
Az oldalkészítők sok kódot generálnak, és ahogy korábban említettük, a felduzzadt webhelyek lassúak. Ez rossz a SEO számára.
Ennél is fontosabb, hogy amikor oldalkészítővel hoz létre egy webhelyet, majd témát vált, az elrendezés – és ennek következtében a tartalom – többszöri szerkesztést igényel.
Ez hatással lehet a technikai és az oldali keresőoptimalizálásra, ezért az átépítés során mindenképpen vegye figyelembe a keresőoptimalizálást.
Mérlegelnie kell a drag and drop oldalkészítők előnyeit a felduzzadt kód kijavításához szükséges fejlesztési erőforrásokhoz képest. Ha ügyfelek számára készít webhelyeket, erőforrásokat kell fordítania annak biztosítására, hogy a webhelyek jól működjenek a felduzzasztott kód kijavításával.
6. Válasszon olyan témát, amely gyorsan betöltődik
A felhasználók figyelme nagyon rövid. Sokan távoznak, ha egy webhely betöltése néhány másodpercnél tovább tart. Az oldalsebesség kulcsfontosságú a SEO szempontjából.
Az oldalsebesség javítása óriási eredményeket hozott. A NitroPack és a Google együttműködésében végzett tanulmánya kimutatta, hogy a 2 másodperces oldalbetöltési sebességhez képest 50%-kal több látogató esik le, ha egy oldal 3 másodpercen belül betöltődik. A 0,1 másodperces javulás pedig az e-kereskedelmi konverziók 8,4%-os növekedését eredményezte.
Csábító, hogy egy ésszerű árú témát válasszunk a funkciók mosodai listájával, például egyéni widgetek vagy Google Fonts. De ha valójában nem használja ezeket a funkciókat, akkor ezek csak lelassítják webhelyét.
Válasszon egy gyors, könnyű és testreszabható WordPress témát, amely csak a szükséges funkciókat tartalmazza. Alternatív megoldásként választhat SEO-optimalizált témákat, amelyek lehetővé teszik a nem használt funkciók letiltását.
Használja a Google Search Console-t, hogy megtudja, milyen gyors a webhelye, és ellenőrizze, hogy lelassul-e a téma telepítése után.
7. Válasszon ki egy rendszeresen frissített témát
A rendszeres témafrissítések kulcsfontosságúak a biztonság és a hibajavítások szempontjából. Nem szeretne olyan WordPress-témát, amelyet évente egyszer frissítenek.
A fejlesztők a frissítések segítségével biztosítják a legújabb biztonsági javításokat, javítják a hibákat, orvosolják a kompatibilitási problémákat a legújabb böngészőkkel és bővítményekkel, és megtisztítják a régi kódot.
Ha elavult témát használ, akkor a keresőoptimalizálása sikert arat. Ha a téma nem kompatibilis a Google Chrome legújabb verziójával, akkor nem töltődik be. Elveszíti a Chrome-felhasználók által generált potenciális forgalmat, és lehetőséget ad versenytársainak, hogy átugorják Önt.
Az elavult témák az újabb eszközökön és böngészőkön is korlátozottan használhatók.
8. Válasszon egy jó értékelésű témát
A legjobb WordPress-témák azonosításának legegyszerűbb módja a SEO számára, ha megnézi a felhasználói véleményeket és értékeléseket.
Ne csak az értékeléseket és ajánlásokat nézze meg a téma hivatalos webhelyén, hanem ellenőrizze az értékeléseket harmadik felek webhelyein és a közösségi médiában is.
Előfordulhat, hogy a felhasználók nem írnak le SEO-központú véleményeket, de gyakran olyan dolgokat sorolnak fel, mint a „lassú betöltési sebesség” vagy „nem mobilbarát”. Hasonlítsa össze ezeket a SEO ellenőrzőlistájával, hogy megértse, mennyire használható és jól felépített a téma.
Hasonlítsa össze a gyakori felhasználói problémákat a webhelyét általában érintő problémákkal, és kerülje el ezeket a témákat.
Míg a gyorsasággal kapcsolatos panaszok kis száma a pozitív vélemények tengerében rendben van, kerülje a többnyire gyenge értékeléseket tartalmazó témákat.
A legjobb WordPress témák a SEO-hoz
- Divi.
- Astra.
- Kadence.
- Üdvözölte Elementor.
- GeneratePress.
Ha a legjobb WordPress témát keresi a SEO-hoz, ezek azok. Nézzük meg mindegyiket mélyebben:
Divi
A Divi egy SEO-optimalizált WordPress-téma, amely előre elkészített sablonok széles skáláját tartalmazza, hogy megfeleljen a legtöbb webhelynek, beleértve a SEO ügynökségeket és a blogolást.
Lehetővé teszi a WordPress webhely szinte minden aspektusának testreszabását.
Az Elegant Themes által létrehozott Divi beépített SEO optimalizálással rendelkezik, és rendszeresen frissítik, így soha nem kell aggódnia a kompatibilitás miatt.
Astra
Az Astra egy erőteljes WordPress téma retina-kompatibilis előre elkészített oldalsablonokkal, amelyek megfelelnek a különböző vállalkozásoknak.
Könnyű kódja és gyors betöltési sebessége kiváló lehetőséget kínál SEO-barát WordPress témához.
Az Astra támogatja a népszerű WordPress bővítményeket, beleértve a Yoast SEO-t és az All in One SEO-t. Támogatja a fogd és vidd oldalkészítőket is, mint például a WPBakery.
Kadence
A Kadence egy többcélú WordPress téma, amellyel percek alatt villámgyors webhelyeket hozhat létre. Sablonokat tartalmaz márkák, befolyásolók, kisvállalkozások, e-kereskedelem és ügynökségek számára.
A főbb bővítményekkel is integrálható, beleértve az Elementort, a WooCommerce-t és a Beaver Buildert.
A Kadence a jelölések és sémák legjobb SEO-gyakorlataira épül, és lehetővé teszi webhelye minden elemének – beleértve a fejlécstílusokat, színeket és tipográfiát – testreszabását is.
Üdvözölte Elementor
A karcsú, nem tolakodó kóddal felépített Hello by Elementor a tökéletes WordPress téma SEO-hoz.
Rendkívül könnyű, reszponzív, és azt állítja, hogy negyed másodperc alatt betölti a webhelyeket. A gyorsabb webhely alacsonyabb visszafordulási arányt és boldogabb felhasználókat eredményez.
Annak ellenére, hogy a sebességre összpontosít és a minimális erőforrásokat használja, a Hello továbbra is több száz sablont, rengeteg testreszabási lehetőséget és rendszeres frissítéseket kínál. RTL támogatással is rendelkezik.
GeneratePress
Függetlenül attól, hogy szabadúszó, startup vagy ügynökség, a GeneratePress nagyszerű WordPress téma a SEO-hoz.
Gyors, könnyű és hozzáférhető. A téma ingyenes verziója a sebességre és a teljesítményre összpontosít, amelyek alapvető SEO elemek.
A prémium verzióra való frissítés hozzáférést biztosít a GeneratePress blokk stílusú webhely-készítőjéhez (így soha nem kell egy kódsort megtanulnia), professzionálisan tervezett kezdő webhelyekhez és testreszabási vezérlőkhöz.
Utolsó gondolatok: Hogyan válasszuk ki a legjobb SEO-optimalizált WordPress-témát
A WordPress-témák nagyszerű módja annak, hogy feldobja webhelyét, de nem akadályozhatják a keresőoptimalizálási erőfeszítéseit. Ne hagyja, hogy a rengeteg témaválasztás megfélemlítsen, hogy gyorsan válasszon egyet, és rendezze.
Ehelyett maradjon nyugodt, és válasszon egy SEO-optimalizált WordPress-témát a kutatás elvégzése után.
Ha további segítségre van szüksége a WordPress SEO-val kapcsolatban, tekintse meg átfogó szakértői útmutatónkat.