4 új technika a webhely felgyorsításához és az alapvető webes vitalok javításához

Peter

Ezt a bejegyzést a DebugBear szponzorálta. A cikkben kifejtett vélemények a szponzor sajátjai.

Gyorssá szeretné tenni weboldalát?

Szerencsére számos technika és útmutató létezik a webhely felgyorsítására.

Valójában az elmúlt évben több új böngészőfunkció is megjelent, amelyek a következőket kínálják:

  • Új módszerek webhelye optimalizálására.
  • Új módszerek a lassú teljesítmény okainak azonosítására.

Mindezt a böngészőben.

Tehát ez a cikk megvizsgálja ezeket az új böngésző SEO-funkciókat, és azt, hogyan használhatja őket a Google Core Web Vitals felmérésének teljesítéséhez.

Miért kulcsfontosságú a webhely teljesítménye a felhasználói élmény és a keresőoptimalizálás szempontjából?

A gyors webhely boldogabbá teszi a felhasználókat, és növeli a konverziós arányt.

De a teljesítmény a Google rangsorolási tényezője is.

A Google három felhasználói élmény mérőszámot határozott meg, amelyeket Core Web Vitals-nak neveznek:

  • Legnagyobb tartalmat tartalmazó festmény: milyen gyorsan jelenik meg az oldal tartalma?
  • Kumulatív elrendezéseltolás: mozog a tartalom a betöltés után?
  • Interakció a Next Painttel: mennyire érzékeny az oldal a felhasználói bevitelre?

Ezen mutatók mindegyikéhez van egy maximális küszöb, amelyet nem szabad túllépni a webes vitals felmérésen való megfeleléshez.

1. Azonnali navigáció hozzáadása a „Spekulációs szabályokkal”

Új kulcsdefiníciók:

Ha a webhelyek lassan töltődnek be, az általában azért van, mert különféle erőforrásokat kell betölteni a webhelyszerverről. De mi lenne, ha lenne mód az azonnali navigáció elérésére, ahol a látogatóknak nem kell várniuk?

Idén a Chrome bevezette az új funkciót, a spekulációs szabályokat, amivel éppen ezt lehet elérni. A webhely kezdőoldalának betöltése után a háttérben más oldalak is előre betölthetők. Ezután, amikor a látogató egy hivatkozásra kattint, azonnal megjelenik az új oldal.

A legjobb az egészben, hogy ez a funkció egyszerűen megvalósítható, ha hozzáadja a címkét a webhelyhez. Ezután a következőket teheti:

  • Automatikusan előrendereli azokat a teljes oldalakat, amelyeket a felhasználó valószínűleg legközelebb meglátogat
  • Előtöltheti az oldal tartalmát, amikor a felhasználó egy hivatkozás fölé viszi az egérmutatót
  • Részlegesen töltse be az oldalt az erőforrás-felhasználás és a navigációs sebesség egyensúlyához

A következő oldal sokkal gyorsabban töltődik be, ami nagyszerű felhasználói élményt és alacsony Legnagyobb tartalmi festési pontszámot eredményez.

2. Optimalizálja az interakciót a következő festéshez az új hosszú animációs keretek API-val

Új kulcs definíció:

Az Interaction to Next Paint (INP) 2024 márciusában a Core Web Vitals mérőszáma lett. A lassú interakciókat gyakran az oldalon futó JavaScript-kód okozza. Azonban gyakran nehéz megállapítani, hogy mely interakciók lassúak, és mely szkriptek okoznak késést.

A Google ezért adta hozzá a Long Animation Frames API-t a Chrome-hoz. Megjelenítési késéseket tulajdoníthat a webhelyén futó adott szkripteknek, és megmondja, mit kell javítania az INP-pontszám javításához.

Az API közvetlen használata kissé bonyolult, de használhatja a Google web-vitals.js könyvtárát vagy egy olyan kereskedelmi eszközt, mint a DebugBear az adatok összegyűjtésére.

A Hosszú animációs keretek funkcióval megtudhatja:

  • Milyen konkrét szkriptek lassítják webhelyét
  • Miért fut a kód (például válaszul egy felhasználói interakcióra vagy egy, az oldalon futó háttérfeladat miatt)
  • Hogyan telik el a feldolgozási idő (például kód futtatása vagy az oldal elrendezésének frissítése)

3. Tekintse meg a Web Vitals alapvető mérőszámait a DevTools új Teljesítmény lapján

Új kulcs definíció:

A Chrome DevTools régóta kiváló eszköz a mélyreható műszaki teljesítményelemzéshez. Azonban nem mindig nyújtott jó, magas szintű áttekintést a Core Web Vitals adatairól.

Ez most megváltozott az új DevTools Performance lappal. Most már könnyedén láthatja:

  • Az aktuális oldalon található Core Web Vitals áttekintése
  • Az oldal interakcióinak és elrendezési eltolódásainak listája
  • Valódi felhasználói adatok a Google Chrome felhasználói élmény (CrUX) jelentéséből

A felhasználói interakciók listája különösen hasznos a gyenge INP-pontszámok hibakereséséhez, mivel többé nem kell teljes teljesítményprofilt rögzítenie az interakció gyorsaságának ellenőrzéséhez.

4. Elemezze a legnagyobb tartalmat tartalmazó festékkomponenseket

A Legnagyobb Contentful Paint pontszámát számos tényező befolyásolja, legyen az akár a szerver válaszideje, akár a kép letöltésével eltöltött idő, akár a tartalom megjelenésére való várakozás.

A Google most közzétett egy új cikket, amelyben elmagyarázza, hogy ezek közül az összetevők közül melyiknek van a legnagyobb hatása a valós felhasználói adatok alapján.

Érdekes módon, bár nagy hangsúlyt fektettek a képek optimalizálására, hogy gyorsabban töltsenek be, a Google úgy találta, hogy az LCP-képek betöltése valójában csak a teljes LCP-mutató értékének körülbelül 10%-át teszi ki. Itt átlagos LCP-besorolású webhelyeket vizsgálunk, de ez a megállapítás összhangban van más webhelykategóriákkal.

Elméletileg a főoldal képe azonnal betölthető, miután a szerver a HTML-dokumentumot átadta a böngészőnek. De kiderült, hogy gyakran nagy késéssel kezdődik a kép tényleges betöltése, amint azt a „Képbetöltési késleltetés” komponens mutatja, amely a fenti táblázatban a teljes LCP-pontszám 27%-át teszi ki.

Ezeket a megállapításokat nem lehet általánosítani és egyetlen konkrét webhelyre sem alkalmazni. Ehelyett egy Lighthouse-tesztet futtathat egy olyan eszközzel, mint a PageSpeed ​​Insights. A bontás a Legnagyobb tartalommal rendelkező festékelem audit alatt található.

Használhatja a DebugBear ingyenes webhelysebesség-tesztjét is, hogy megtekinthesse az LCP-komponensek lebontását, és jobban betekintést nyerjen abba, hogy mit tehet a mutató optimalizálása érdekében.

Kattintson a Legnagyobb tartalommal rendelkező festék mutatóra további hibakeresési adatok, például a kép URL-címe, a betöltés időtartama és a kérés prioritása megtekintéséhez.

A Google alapvető webes vitals felmérésének átadása

Ebben a cikkben megvizsgáltunk néhány új diagnosztikai eszközt, amelyek segítségével kivizsgálhatja webhelye oldalsebességével kapcsolatos problémákat, valamint olyan új böngészőtechnológiákat, amelyek segítségével gyorsabb webhelyet érhet el.

Az optimalizálás nyomon követéséhez és a Core Web Vitals mutatóinak naprakészen tartásához használhat egy webhelyteljesítmény-figyelő eszközt, például a DebugBear-t. Azonosítsa a lehetséges optimalizálásokat saját webhelyén, és hasonlítsa össze webhelyét a versenytársakkal, hogy kategóriájában a legjobb élményt nyújtsa.

A megfigyelő eszközök segítenek felismerni a hosszú távú trendeket, ellenőrizni, hogy az elvégzett változtatások pozitív hatást fejtenek-e ki, és gyorsan megtudhatja, ha új problémák lépnek fel.

A DebugBear háromféle oldalsebesség-adatot biztosít, hogy segítsen megérteni és optimalizálni az oldalsebességet:

Indítson el egy ingyenes próbaverziót, hogy megtudja, mit tehet annak érdekében, hogy a legjobb élményt nyújtsa webhelyén.

Ezt a cikket a DebugBear szponzorálta, és az itt bemutatott nézetek a szponzor álláspontját képviselik.

Készen áll a webhely optimalizálására? Regisztráljon a DebugBear szolgáltatásra, és szerezze be a nagyszerű felhasználói élmény biztosításához szükséges adatokat.


A szerzőről

Peter, az eOldal.hu tapasztalt SEO szakértője és tartalomgyártója. Több mint 10 éve foglalkozik keresőoptimalizálással és online marketinggel, amelyek révén számos magyar vállalkozás sikerét segítette elő. Cikkeiben részletes és naprakész információkat nyújt az olvasóknak a legfrissebb SEO trendekről és stratégiákról.