A Google csendben bevezette az új mesterséges intelligencia keresési kísérletet Learn About néven, amely összefoglalja a tartalmat, és navigációs menüket kínál a kapcsolódó altémák felfedezéséhez. A tartalom felfedezésének ez az új módja az Interaktív listáknak nevezett részletező navigációs menüket használja, és ha a felhasználó elég messzire görget, végül megtalálja az ember által létrehozott tartalomra mutató hivatkozásokat.
Ez az új keresési mód bátorítja a felfedezést egy olyan felülettel, amely folyamatosan további összefoglalókat és linkeket jelenít meg az ember által létrehozott tartalmakra. Az élmény egy „válassz saját történetet” című gyerekkönyvhöz hasonlít, ahol az olvasó döntései alapján változik a narratíva.
A Google tanulási kezdeményezése
A Learn About AI Search a Google Labs részeként érhető el. Ez is része a Google tanulási kezdeményezésének. A Learning Initiative oldal linkeket kínál a tanuláshoz kapcsolódó Google Labs projektekhez.
A tanulási kezdeményezés különféle projektekre mutató hivatkozásokat tartalmaz:
- Tudjon meg többet
- Shiffbot
- Világítson
- NotebookLM
Kísérleti program (korai hozzáférés a mesterséges intelligencia-termékekhez 12 éves és felsőoktatásban)
Tanulási kísérletek (AI tanulási eszközök, amelyeket a diákok használhatnak dalok létrehozására vagy virtuális utazásra a Marsra)
A Google Learning Initiative oldala a következőt ismerteti:
„Tudjon meg többet
Ragadjon meg új témákat, és mélyítse el a megértést ezzel az alkalmazkodó, társalgási, AI-alapú tanulási társával.”
Interaktív lista felhasználói felület
Ismerje meg Interaktív lista A felfedező menük képekkel vannak illusztrálva, ami vonzó, mert az emberek vizuálisan orientáltak. Ez gyorsabbá teszi az írott tartalom megértését, mert a kép megerősíti a szöveget.
Úgy tűnik, hogy az interaktív menüben szereplő képek olyan stock képszolgáltatóktól származnak, mint a Shutterstock, az Adobe és az Alamy. Úgy tűnik, hogy egyik kép sem származott alkotói webhelyekről.
Képernyőkép az interaktív lista navigációs menüjéről
A kérdések összefoglalót és egy részletező navigációs menüt indítanak el, amelyet interaktív listának neveznek. Ezek a keresési eredmények kapcsolódó témákhoz és fokozatosan részletesebb összefoglalókhoz, több interaktív listához vezetnek.
Az interaktív listák alatt található a „Kapcsolódó tartalom felfedezése” nevű rész, amely linkeket kínál tényleges emberi tartalomra, például YouTube-videókra és webhelyek tartalmára.
Az alkotói tartalomra mutató hivatkozások alatt gombok csoportja található, amelyeken az Egyszerűsítés, a Mélyrelépés vagy a Képek beszerzése opciók találhatók. A három lehetőség alatt beszédbuborékok találhatók további keresési lekérdezésekkel a kapcsolódó témákban.
Képernyőkép a Kapcsolódó tartalom felfedezése szakaszról
Van egy bal oldali navigációs menü is, amely felkéri az Interaktív lista menü segítségével történő felfedezésre.
Képernyőkép a bal oldali navigációról
A Tudnivalók elérhetősége
A Tudnivalók csak 18 éves vagy annál idősebb felhasználók számára érhetők el az Egyesült Államokban, és angol nyelven érhető el.
Érdekes módon a kérdésekre spanyolul is válaszol, de aztán gyorsan törli a spanyol választ, és egy kijelentéssel helyettesíti, hogy még nem beszéli ezt a nyelvet. De ha feltesz neki egy kérdést angolul, majd egy másik kérdést spanyolul, akkor angolul válaszolhat a kérdésre, és hivatkozásokat biztosíthat a spanyol nyelvű, ember által létrehozott tartalomhoz. Ahogy az alábbi képen is látható, a Google Learn About nem csak a spanyol nyelvű lekérdezéseket fogja megérteni és megválaszolni.
A Learn about azt is megérti, ha a lekérdezés elírást tartalmaz. Az alábbi lekérdezés a ” szó elírását tartalmazzajövevény„amiből hiányzik a „betű”r.”
A spanyol nyelvű lekérdezés, amellyel próbálkoztam, az „Es posible a comer el ojo de un pescado” volt, ami azt jelenti, hogy „lehet-e megenni egy hal szemét?”
Képernyőkép a spanyol nyelvű lekérdezésről a Tudnivalóban
Adatvédelmi beállítások
A Google Tudnivalók oldal adatvédelmi vezérlőkkel rendelkezik, amelyek magyarázata a beleegyezési űrlapon található, amelyet a Tudnivalók használata előtt el kell fogadni.
Információkat tartalmaz arról, hogy a Google hogyan kezeli a kérdéseket, figyelmeztetést, hogy ne tegyen fel személyes és magánjellegű kérdéseket, valamint részleteket a Learn About által mentett információk kezeléséről. Azt is mondja, hogy az emberi felülvizsgálók hozzáférhetnek a Learn About szolgáltatással megosztott információkhoz, de megfosztják az azonosítási adatoktól.
A hozzájárulási megállapodás kifejti:
„A Google legfeljebb 18 hónapig tárolja a Tudnivalók tevékenységét az Ön Google-fiókjában.
Bármikor törölheti Tudnivalók adatait. Ehhez kattintson a Google-fiókja profilfotója melletti beállítások gombra a Tudnivalók oldalon, majd válassza a „Tevékenység törlése” lehetőséget.
A minőség javítása és a termékeink (például a Learn About generatív gépi tanulási modellek) fejlesztése érdekében az emberi lektorok elolvassák, megjegyzésekkel látják el és feldolgozzák a Tudnivalókról szóló beszélgetéseket. A folyamat részeként lépéseket teszünk az Ön adatainak védelme érdekében. Ez magában foglalja a Tudnivalók szolgáltatással folytatott beszélgetéseinek leválasztását a Google-fiókjából, mielőtt a véleményezők látnák vagy megjegyzéseket fűznének hozzájuk.
Kérjük, ne írjon be bizalmas információkat a beszélgetéseibe, és ne adjon meg olyan adatokat, amelyeket nem szeretne, hogy a véleményező lásson, vagy hogy a Google ne használja fel termékeink, szolgáltatásaink és gépi tanulási technológiáink fejlesztésére.
Google Tudjon meg többet a SEO-ról
Nincs utalás arra, hogy ez végül beépül-e a Google Keresésbe. Mivel ez a Google tanulási kezdeményezésének része, lehetséges, hogy csak tanulási eszközzé válhat.
Próbálja ki a Google Labs kísérleti projektjét, a Learn About-ot.